App Store Google Play

Нацгвардія відмовляє родині загиблого під Маріуполем бійця у виплаті компенсації

18.09.2016 08:00
Нацгвардія відмовляє родині загиблого під Маріуполем бійця у виплаті компенсації

На Дніпропетровщині родині загиблого бійця відмовляють у допомозі від держави. Рідні загиблого оскаржують висновки Управління Нацгвардії у суді, повідомляє павлоградсььке видання "Бегемот".

Як йдеться в повідомленні, 34-річного Костянтина Ковальова мобілізували з Першотравенська до військової частини Нацгвардії №3036 у 2014 році. 19 грудня 2014 року він загинув під Маріуполем.  За даними військово-медичної комісії причиною смерті стало отруєння чадним газом. 

Комісія Нацгвардії вважає, що нещасний випадок був не пов'язаний із військовою службою, адже загинув вояк внаслідок пожежі в бліндажі. За словами представника Нацгвардії офіцера Віталія Костенка, у крові загиблого містився алкоголь. 

"Родину зрозуміти можна, але закон є закон. Костянтин Ковальов загинув під час пожежі в бліндажі внаслідок отруєння чадним газом. Зайнявся одяг, який бійці сушили над саморобною піччю типу "буржуйка". В крові загиблого знайдено великий вміст алкоголю. Закон в таких випадках виплати компенсації не передбачає", - заявляє представник Нацгвардії.

Водночас дружина Костянтина Ольга у Дніпропетровському окружному суді обжалувала рішення. 15 вересня минулого року смерть перекваліфікували на "при виконанні військових службових обов'язків". Втім далі видачі родині посвідчень "член родини учасника бойових дій" справа не пішла. Нацгвардія вперто відмовляється визнавати позовні вимоги і виплачувати родині 609 тисяч гривень компенсації за втрату годувальника.

"Ніхто не приходив, не питав і не дивився. Але ж у сина була перерізане горло! А вони пишуть - помер від чадного газу. Ми цікавилися у інших родин загиблих бійців. Усім, як під копірку пишуть, що у крові загиблого виявлений алкоголь 2,86... Ні більше ні менше. Мабуть, щоби не виплачувалися гроші", - повідомила мати загиблого Валентина Захарук. 

Право на виплату грошової допомоги родина загиблого оскаржує у Першотравенському міському суді. Наступне слухання у справі призначене на 28 серпня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...