App Store Google Play

Хто в лісі хазяїн: В Обухівці набирає обертів конфлікт між місцевими мешканцями та новими сусідами

16.09.2016 12:00
Хто в лісі хазяїн: В Обухівці набирає обертів конфлікт між місцевими мешканцями та новими сусідами

В Обухівці не вщухає конфлікт між місцевими мешканцями. Нещодавно на околиці селища з’явився провулок Лісний. Нові сусіди збудували  тут собі  котеджі. Місцеві кажуть: вони захопили частину кіровського лісу. Ба  більше: за чутками, новачки хочуть захопити ще 2 гектари у приватні володіння. Тамтешні жителі обурені і готові до активних дій, адже непорозуміння із відчуженням земельних ділянок лісгоспу трапляються не вперше.  Пояснень і дозволів люди не хочуть чути й бачити. Чекати, доки хтось відбере наступну частину лісу — не готові. Про це повідомляє  9 канал, передає Дніпроград.

Чим далі в ліс — тим більше запитань. Історія, в якій багато незрозумілого для всіх її учасників. Десятки мешканців Обухівки зібралися протестувати проти триметрових парканів: таким чином нібито нові сусіди відгороджують собі ділянку лісу.

Селищний голова Обухівки на зібрання не прийшов. Тож місцеві депутати, які наважилсь підтримати громаду, коментують ситуацію, як самі розуміють.

Олег Тороп, депутат Обухівської селищної ради наголосив: «За непідтвердженими поки що данними,  з’явилась інформація, що мешканці провулка Лісний бажають забрати частину лісу в особисте користування. Це дуже збентежило місцевих мещканців. І сьогодні зібралися на первинну сходку, щоб обговорити це питання».

Верхівка Обухівської сільради має свою версію. Винні у ситуації —непомірні апетити місцевих. А селищна влада на спірні землі прав і взагалі не має.

Анатолій Плохий, заступник голови Обухівської селищної ради зауважив: «Самі ж ці місцеві жителі побудували. Їм колись повиділяли ділянки в лісі, вони там побудували будинки. Я так розумію, що згідно чинного законодавства. І як у нас у українців — завжди всього мало. От вони і поставили паркан, загородивши частину лісу. Я не знаю скільки вони там загородили. Тобто це виконано незаконно. У всякому випадку, селищна рада не давала дозволів на встановлення паркану по одній причині — ці землі не наші».

Лісничий і гадки не має що робить цей паркан у межах лісгоспу. Каже, що на його пам`яті відчуження землі не було.

Леонід Романенко, лісничий Обухівського лісгоспу стверджує: «Я, як лісничий Кіровського лісництва, не чув, щоб робили якийсь відведення. Якби було відведення, то землі були б виведені зі складу лісового фонду. А цього я не знаю. Тому, напевно, нічого такого не було».

Екологів меншою мірою непокоїть питання власності, а от стан екосистеми, кажуть, у небезпеці: втрата хвойного лісу може дорого коштувати мешканцям області.

Тетяна Лампіка розповіла: «Ситуація в області дуже складна. Навантаження на кожного мешканця Дніпропетровської області вже перевищує від 40 до 60 кг шкідливих речовин. Я вважаю, що це більш ніж блюзнірство - віддавати землі лісгоспу в оренду, на якому ростуть дерева по 50-80 років. І всі чудово розуміють, що ці дерева будуть вирубані».

Власників парканів, які так обурюють обухівців, застати на місці жодного разу не вдалося. Тож доведеться чекати розвитку подій, аби врешті розібратися, як у дитячому мультику, «чиї в лісі шишки».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...