App Store Google Play

Де ж поділися шкільні підручники?

16.09.2016 15:40
Де ж поділися шкільні підручники?

Сьогодні, 16 вересня, на пресс конференції у медіа-центрі «Мост-Дніпро» начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міськради Олександр Марусов поясниві, чому школи досі не отримали підручники у повному обсязі. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Олександр Марусов пояснив, що всі роки цим питанням займалося Міністерство освіти. У цьому році вперше функція закупівлі підручників покладена на міста. І кожне місто тепер окремо укладає договори з друкарнями.

«Ми домовилися з друкарнями Києва, Харкова, Тернополя та підприємствами інших міст, що мають відповідну ліцензію про замовлення ще на початку літа. Процес нашої співпраці в активній стадії», - зазначив експерт.

Але труднощі виникають ще й через те, що з минулого року вчителям дозволили обирати авторів підручників самостійно.

«Треба враховувати і те, що оскільки вчителям дозволили користуватися підручниками різних авторів на вибір (наприклад, з української мови є чотири варіанти), тому замовляються книжки різні. А як відомо більшість друкарень зараз – це приватні фірми, які дуже ретельно прораховують собі вигоду. Тому вони витрачають час і на те, щоб зібрати необхідну для рентабельності кількість замовлень», - розповів Марусов.

Начальник управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровського міськради запевнив, що підручники отримають усі школи, і всі учні матимуть по комплекту книжок.

«Хочу відразу ж заспокоїти батьків: ніхто з дітей без підручників не залишиться. Зараз в школах роздали учням більше 55% підручників, всього через пару тижнів вже буде 70%. І цей процес триває. Те, що було в друкарнях на складах ми викупили, необхідну кількість нам додруковують», - пояснив він.

Також експерт наголосив, що підручник не може бути основним засобом навчання.

«Важливо ще, щоб всі розуміли: сьогодні в школі підручник - не єдиний і не головний інструмент навчання. Наші вчителі володіють різноманітними методиками викладання. Є чимало класів, де вже не перший рік використовують електронну версію підручників. Так що навчальний процес триває, все йде нормально», - пояснив Олександр Марусов.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...