App Store Google Play

На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

15.09.2016 12:00
На Дніпропетровщині африканської чуми свиней немає, - Держспоживслужба

Сьогодні, на прес конференції у меді-центрі «Мост-Дніпро»  виконуючий обов’язки  начальника ГУ Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів у Дніпропетровській області Андрій Кондратьєв розповів про африканську чуму свиней (АЧС) і запевнив, що на Дніпропетровщині такого захворювання немає.

Випадків захворювань свиней на африканську чуму в Дніпропетровській області не виявлено. Однак хвороба зафіксована в 16 регіонах України. Вірус не загрожує людині, проте інфіковані тварини гинуть.

«АЧС - інфекційна хвороба, яка за короткий термін знищує все поголів'я в господарстві. Вона поширюється дуже швидко, без проблем проникаючи з однієї країни в іншу. Свині заражаються при контакті з хворими тваринами, а також через корм або забруднений транспорт. Це захворювання, яке призводить до 100 % летальних випадків. На сьогодні вакцинації і лікування не існує. На території Дніпропетровської області офіційно зареєстровано понад 500 тисяч свиней, випадків захворювання АЧС не зафіксовано, але зареєстровані випадки АЧС практично у всіх прилеглих областях», - розповів Кондратьєв.

Аби африканська чума не проникла на Дніпропетровщину, поголів'я свиней в сільгосппідприємствах і домогосподарствах знаходяться під пильною увагою ветеринарної служби.

«Щоб не опинитися в зоні ризику, у Дніпропетровській області посилені профілактичні заходи. На випадок виникнення надзвичайної ситуації розроблений план оперативних дій», - наголосив Андрій Кондратьєв.

Експерт запевнив, що інспектори ветеринарної медицини постійно перевіряють стан тварин у фермерських господарствах регіону. Також під пильною увагою - приватні двори, де вирощують свиней.

Він також наголосив, щоб уберегти поголів'я від африканської чуми, потрібно щодня оглядати тварин, не купувати корм невідомого походження, регулярно чистити і дезінфікувати виробничі приміщення. Строго заборонено самостійно лікувати хворих тварин з підозрою на чуму або забивати їх без ветеринарного огляду.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...