App Store Google Play

Невже мешканці міста мають реальну можливість брати участь у розподілі бюджетних коштів?

08.09.2016 16:00
Невже мешканці міста мають реальну можливість брати участь у розподілі бюджетних коштів?

Голова бюджетної комісії Дніпровської міськради Артем Хмельников активно займається розробкою «бюджету участі», і сьогодні, на прес-конференції у Zabeba.li допоміг розібратися у цьому питанні.

Невже мешканці міста мають реальну можливість брати участь у розподілі бюджетних коштів під час реалізації проектів, направлених на благоустрій рідного міста? І якщо це так насправді, то яким чином кожен з нас має нагоду висловити свою думку з цього приводу?

Багато хто лякається такого складного словосполучення, як партиципаторний бюджет, а марно, тому що саме цей бюджет може дати змогу звичайним людям впливати на розподіл частини бюджетних коштів, так, як вирішать самі жителі.

«Бюджет участі одна з форм, як може простий мешканець міста вплинути на витрати бюджетних коштів. Це один з видів прямої демократії та врядування муніципальними фінансами. За рахунок грошей міського бюджету можуть бути профінансовані в 2017 році будь-які запропоновані жителями суспільно значущі проекти з благоустрою дворових територій, встановлення дитячих майданчиків, створення велоінфраструктури, впровадження технологій енергозбереження, будь-які проекти в сфері культури, освіти, спорту, медицини, які набрали найбільшу кількість голосів», - розповів голова бюджетної комісії Дніпровської міськради.

Експерт зазначив, що в цьому році на партиципаторний бюджет виділено три мільйони гривень, а в наступному це буде 0,5 відсотка від дохідної частини, тобто приблизно 20-25 млн грн.

«Крім того проекти можуть фінансуватися не тільки міськрадою, а й різними громадськими організаціями, спонсорами та навіть містянами, тобто ми дозволяємо і включаємо можливість співфінансування», - повідомив Хмельников.

На сайті міськради буде створено додаток, де містяни зможуть публікувати свої проекти із попереднім кошторисом на проект. Вибрати проект мешканці міста можуть методом електронних петицій, тобто онлайн голосуванням.

«Виникає питання з ідентифікацією жителів Дніпра, адже важливо, щоб голос був унікальний. Тож проголосувати можна через банківську карту, скориставшись якою ви отримуєте свій особистий код», - зазначив представник міськради.

Важливо те, що власне мешканці міста своїм голосуванням обиратимуть кращі проекти. Після затвердження бюджету міста на наступний рік будуть визначені структурні підрозділи міської ради, відповідальні за виконання проектів-переможців.

Нагадаємо, під час 13-ї чергової сесії міськради 7 вересня Дніпровські депутати ухвалили програму «Партиципаторне бюджетування» на 2016-2020 роки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...