App Store Google Play

Вже за кілька місяців дніпряни зможуть отримати перші електронні картки мешканця міста

01.09.2016 13:00
Вже за кілька місяців дніпряни зможуть отримати перші електронні картки мешканця міста

Сьогодні, 1 вересня, на прес-конференції у медіа-центрі «Мост-Дніпро» виконуюча обов'язки заступника міського голови Яніка Мерило розповіла про новий суспільний проект. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Електронна картка жителя Дніпра - це пластикова картка з цифровим підписом власника. Вона буде використовуватися для проїзду в транспорті (в першу чергу метро, ​​електротранспорті, а далі - і в наземному транспорті), підпису документів, оплати послуг через мережу Інтернет, в тому числі - для оплати за комунальні послуги. Крім того, вона матиме функції електронної медичної карти і послужить для того, щоб встати в онлайн-чергу до лікаря. Картка - ключ до всіх послуг держави і міста», - розповіла Яніка Мерило.

Виконуюча обов’язки заступника міського голови Дніпра повідомила, що городяни зможуть отримати перші електронні картки жителя міста менше, ніж через півроку. Пілотні картки будуть видані в першу чергу пенсіонерам та учасникам АТО. Також вона зазначила, що пільговикам картка буде видаватися безкоштовно. Решта жителів Дніпра зможуть її придбати за бажанням. Орієнтовна ціна карти складе, за словами Мерило, 40-50 грн., однак остаточні розцінки будуть затверджені після проведення відповідних тендерів.

«Картки запрацюють, коли будуть створені електронні бази усіх пільговиків, для того, щоб розуміти, хто має право на пільги. Раніше ніж через рік люди вже відчують зміни. Наступні кілька років будемо включати в електронну карту інші необхідні послуги», - зазначила куратор проекту.

За словами Яніки Мерило, впровадження електронних карток городянина є достатньо важливою транспортною реформою. Однією з головних привілегій картки містянина буде можливість оплати нею проїзду у громадському транспорті. Для цього місто планує замовити новий та обладнати старий транспорт спеціальними системами які будуть проводити саму оплату та надавати всю інформацію про маршрути та кількість пасажирів.

«Наприклад, завдяки електронним карткам у Львові контролюється надходження фінансів з громадського транспорту, таким чином, за статистикою, до міського бюджету почало надходити на 20% більше коштів, ніж раніше.  Крім того, електронна оплата проїзду означає, що ми маємо статистику: скільки, де та куди їздять мешканці Дніпра, які напрямки в приорітеті. Тим самим ми можемо відслідковувати проблемні маршрути та оптимізовувати інфраструктуру міста», - ділиться планами Яніка Мерило.

Досвід користування такими картками є у жителів Гонконгу, Лондону, Таллінну та інших великих міст. В Україні такий проект минулоріч вже стартував у Львові.

Наразі невідомо, хто надаватиме послуги за карткою, можливо один з Українських банків, як у Львові, або ж саме місто. Міськрада планує вирішити це питання за допомогою тендеру "Прозорро".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...