App Store Google Play

За два роки дніпровці здали дві тони крові, чим силами лікарів вже у 2016 врятували 100% поранених бійців АТО

31.08.2016 15:00
За два роки дніпровці здали дві тони крові, чим силами лікарів вже у 2016 врятували 100% поранених бійців АТО

Хоча за два роки, нажаль, утворилась тенденція, за якою у дніпровську лікарню ім. І.І. Мечникова надходять у переважній кількості бійці АТО в тяжкому стані, за 2016 рік лікарям вдалося врятувати 100% таких героїчних пацієнтів. Про це повідомив головний лікар ДОКЛ  ім. І.І. Мечникова Сергій Риженко на прес-конференції у «МостДніпро», передає Дніпроград з місця події.

Напружена ситуація на сході України призвела до великої кількості поранених бійців, яких переважно лікують у лікарні ім. І.І. Мечникова. За два роки 2100 бійців надійшло до лікарні, а саме за перше півріччя  2016 – 308 поранених, з них на сьогоднішній день врятовано всі 100%.

Сьогодні на прес-конференції головний лікар ДОКЛ  ім. І.І. Мечникова особливо подякував усім донорам і волонтерам. Адже за статистикою майже кожен поранений отримав близько літра донорської крові.

«За два роки надійшло 2100 бійців, а 2050 літрів надійшло донорської крові. Можемо підрахувати, що приблизно кожному пораненому дістався літр крові, хоча не будемо забувати, що деяким пацієнтам доводилось переливати і по 5-10 літрів. Загалом, я дуже вдячний дніпрянам, за те що вони такі чуйні», - говорить Сергій Риженко.

Також він висловив велику подяку волонтерам, які допомагають комфортно ставати на ноги бійцям. А саме завдяки волонтерам, поранені мають предмети гігієни та одежу, бо їх власна, нажаль, була знищена в бою.

За останні півтори доби до обласної клінічної лікарні надійшли ще три поранених героя, всі у тяжкому стані. Найбільш пошкоджено майора, в якого повністю роздроблено лобну кістку. Всю попередню ніч і наразі лікарі боряться за його життя.

«Реабілітація наших героїчних пацієнтів займає не місяць, не рік, а ціле життя, проте найголовніше те, що вони залишаються живими», - говорить Сергій Риженко.

У Дніпрі мешкають чуйні люди, які лікують бійців, займаються донорством і волонтерство, до цієї пробеми в нашому місті також небайдужа влада. Наприклад, обласною радою Дніпра нещодавно було виділено близько 3 мільйонів гривень на закупівлю необхідних ліків, серед них, і антибіотики, і ліки для судин і серця.

Допомагають місту лікувати бійців і закордонні друзі. Нещодавно, до дня Незалежності України Норвезька державна лікарня "Берум" подарувала Дніпропетровській обласній клінічній лікарні ім. Мечникова сучасне медичне обладнання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...