App Store Google Play

За спалення листя дніпрянам загрожує покарання

30.08.2016 13:20
За спалення листя дніпрянам загрожує покарання

Сьогодні на прес-конференції у медіа-центрі "Zabeba.li" координатор Екопатруля Тетяна Лампіка розказала, яке покарання та штраф загрожує дніпрянам за спалювання листя. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій. 

З настанням осені, намагаючись впорядкувати свої присадибні ділянки після збору урожаю, люди масово спалюють бур’яни, залишки сільськогосподарських рослин, а дещо згодом і опале листя, під час горіння яких у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які негативно впливають на здоров’я людини і є причиною розвитку різноманітних захворювань. Часто, внаслідок такого „господарювання” населені пункти покриті суцільною димовою завісою, а жертвами стають не тільки безпосередні винуватці підпалів та їх сусіди, але й усі хто вдихає цей дим, а зокрема діти.

«В зв’язку із негативним впливом на довкілля, за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків законодавством України передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу: на громадян – на суму від 170 до 340 грн., на посадових осіб – від 850 до 1190 грн», - розказує Тетяна Лампіка.

Водночас експерти зазначають, що, навіть незважаючи на такі штрафи, кожної осені в містах, районах, селищах продовжують спалювати суху рослинність та листя. Дехто ігнорує або не знає про  заборону, а інші знають, але вважають що заплатити штраф дешевше ніж платити за вивіз сміття.

«Листя є природним фільтратором повітря. А за весну, літо та осінь вбирає в себе пил і багато різних шкідливих речовин: важкі метали, токсичні речовини. в повітрі спостерігаються такі основні домішки, як формальдегід, пил, діоксид азоту, оксид вуглецю, оксид озоту, фтористий водень, аміак, бензапірен, важкі металиа під час спалення всі ці речовини потрапляють в повітря  яким ми і дихаємо», - роз’яснює куратор Екопатруля.

Кожен кілограм сухого листя в промислових зонах за вегетативний період накопичує в середньому 100 міліграмів сполук сірки, 25 - хлористого водню, 6 - алюмінію, 20 - свинцю, 150 - титану. При спалюванні листя, гілля, сухої трави в атмосферне повітря виділяться шкідливі речовини, концентрація яких у такому диму величезна. Одна тонна тліючого листя виділяє понад 30 кілограмів оксиду вуглецю (угарний газ), який легко зв’язується з гемоглобіном крові і блокує доставку кисню до тканин організму.

Депутат міської ради Олександр Лигін наголосив, що міська влада контролює питання про підпал листя. Екологи і депутати запланували зустрічі з учителями та школярами, головами квартальних комітетів, щоб розповісти про альтернативні методи утилізації листя. Їх не можна спалювати, зате можна і потрібно компостувати або просто розкидати по ділянці - це збільшує родючість грунту. Є також методики утилізації листя волоських горіхів, які зазвичай в компостну яму не кладуть. Запланована і роздача сміттєвих пакетів. Достатньо зателефонувати на гарячу лінію «екопатрулям» 0679749152 та зголоситися отримати пакети для листя. В акції по вивезенню листя братиме участь і підприємство «Дніпрокомунтранс». Мішки з листям можна буде складувати біля сміттєвих контейнерів підприємства. 

«Я вже не кажу про те, що виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, лісових пожеж і загоряння житлових будинків, погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП. Звичайно, найбільше потерпає природа, адже листя для того й опадає, аби відтворювати ґрунт. Найродючіший шар ґрунту — це листя, яке сотнями років перегнивало за зиму, опадаючи з дерев восени. Тож, найбільш дружнім до довкілля та людей видом утилізації рослинних залишків та опалого листя є їхнє компостування. Ми домовляємося з комунальним транспортом, аби виділяли авто для вивозу листя, роздаємо пакети.»

Тож, поліція та міська рада міста Дніпра  закликає бути відповідальним та свідомим громадянином. Адже спалення листя несе шкоду не тільки довкіллю та навколишньому середовищу, а в першу чергу здоров’ю людини. І нагадує, що спалення листя та стерні це порушення закону.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...