App Store Google Play

Чи дала дозвіл містобудівна рада Дніпра на будівництво багатоповерхівки біля парку Шевченко?

30.08.2016 11:20
Чи дала дозвіл містобудівна рада Дніпра на будівництво багатоповерхівки біля парку Шевченко?

У Дніпрі на містобудівній раді розгорілася суперечка щодо розміщення 17-поверхового житлового будинку по вулиці Єфремова (колишня Ворошилова), 20-24, в районі парку Шевченка. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Zabeba.Li.

Вчора архітектор Вадим Козлов представив містобудівній раді проект розміщення висотного житлового будинку з комерційними площами і підземним паркінгом. Будинок має бути розділений на 78 невеликих квартир з можливістю об'єднання і складатиметься з східчастих житлових секцій заввишки від 4 до 17 поверхів. На першому поверсі передбачені офіси, два підземні поверхи займатиме паркінг на 72 машиномісця.

Замовник ТОВ "Персонал Лайф" планує побудувати комплекс у кварталі, обмеженому вулицями Єфремова, Акінфієва (колишня Фучіка), Яворницького та площею Соборною. І на цій ділянці у розмірі 23 "сотки" має розташуватися забудова у 1568 кв. м. Такий розмір ділянки не залишає місця для прибудинкової території з облаштуванням дитячого майданчика та місць відпочинку для мешканців.

Однак автор проекту не вважає це великою проблемою - облаштовані майданчики пропонується розмістити на експлуатованому даху комплексу. Тим паче, Козлов стверджує у їх непотрібності: поруч - парк Шевченка з дитячими майданчиками, масою розваг і комфортними зонами відпочинку.

У ході представлення роботи з'ясувалося, що ескізний проект цього житлового комплексу на цій самій ділянці був розроблений архітектором ще у 2005 рік і тоді ж затверджений на містобудівній раді (але так і не був реалізований). Тільки на відміну від нового варіанту, колишня будівля включало в себе 14 поверхів і дещо відрізнялася по архітектурі і посадці на ділянці. 

Майже всі деталі проекту схвилювали містобудівну раду Дніпра. Багато хто дивувався: як раніше могли затвердити проект забудови в 14 поверхів в такому "низькорослому" кварталі. Така висотність, як і нова пропозиція в 17 поверхів, тут невиправдані і ріжуть око, вважають архітектори. На свій захист Вадим Козлов пояснив, що незважаючи на всі норми і вмовляння знизити висотність, замовник наполіг на 17 поверхах. 

На думку Віктора Гарсіа Ортега, зараз час такий, що наче можна все.

"Але цього не можна робити. Не варто йти по шляху дисонансу з сусідньої забудовою№, - сказав архітектор і запропонував ідею м'якого терасування об'єкта.

Члени Містобудівної ради зійшлися на думці: своєю поверховістю об'єкт не гармонує з кварталом і виглядає випадковою спорудою. Тим часом в цьому районі відповідно до історико-архітектурному опорному плану, зазначила Олена Вандюк, можлива забудова на рівні 6 поверхів. Однак допустима і більш висока поверховість, але вона повинна бути додатково обґрунтована.

"На жаль, місто не має чітких містобудівних регламентів, зокрема, затвердженої концепції висотної забудови, яка обґрунтовувала б і регламентувала постановку таких об'єктів. Концепція ж, яку розробляв Олександр Дольник, залишилася незавершеною. Та й розроблялася вона іменитим архітектором виключно під свої проекти. Так чи інакше, у нас майже всі висотки носять випадковий характер - вони продиктовані комерційними апетитами інвестора і в меншій мірі містобудівними нормами і правилами. У підсумку за роки будівельного буму ми втратили гармонійний образ міста. Зараз ми знову йдемо на поводу у інвесторів всупереч нормам і правилам. Ми і далі так будемо працювати?", - Включилася в дискусію Олена Вандюк.

Серйозні зауваження висловили учасники містобудівної ради і з приводу організації дворового простору. Архітектори вважають, що не можна дітей заганяти на дах. 

Підсумок обговоренню підвів головний архітектор міста Дмитро Волик. Він підкреслив, що дійсно такий великий об'єкт в рамках існуючого дрібного ділянки не може мати такі параметри, як би замовнику не хотілося. За нормами для розміщення елементів благоустрою місця на цьому майданчику не вистачає.

"Можна сказати, що є такі компенсуючі фактори, як, скажімо, крокова доступність парку Шевченка з його дитячими майданчиками, об'єктами відпочинку, можливість розміщення зон відпочинку на даху. Але таким чином ми ігноруємо комплексний підхід до території і створюємо прецедент. Завтра може прийти інший замовник, так само "натиснути" на архітектора і заявити: а чому мені не можна? Це не перший проект, який з'являється в цьому районі за останній час і далеко не останній. Тому архітекторам потрібно жорстко тримати свою позицію, позбавлятися від ручного управління як з боку інвестора, так і міської влади, і формувати у інвестора комплексне ставлення до забудови. Замовник і архітектор повинні чути один одного. Інакше чим далі, тим проблемніше ставатиме ситуація у місті", - вважає Дмитро Волик.

У результаті інвестору було рекомендовано розглянути можливість збільшення ділянки, а архітекторові - переглянути висотність майбутнього комплексу, зробити розрахунок території і з урахуванням параметрів спроектувати оптимальний обсяг.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...