App Store Google Play

У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

19.08.2016 15:20
У Домі мистецтв Дніпра відкрили виставку робіт об’єднання майстрів "Натхненні рідною природою"

Сьогодні у Дніпрі відкрилася виставки робіт секції художньої обробки природніх матеріалів до 25-річчя Незалежності України, передає Дніпроград з місця подій. 

До державного свята виставка відкрилася не тільки у Дніпрі, а й у Луцьку. Також відкриється виставка 10 майстрів України у Державному етнографічному музеї Болгарської академії наук у рамках офіційного святкування нашого посольства у Софії.

Помилуватися експозицією зі 100 робіт 15 майстрів - членів об’єднання майстрів Будинку мистецтв гостям не завадило відключення світла. Люди були у захваті від виробів із рогозу, трави, кукурудзяного листя тощо. Було представлено різноманіття експонатів: головні убори, керамічний посуд, лозові кошики різної форми, гончарні свищики та монетки, ляльки з кукурудзяних пелюсток.

"Найпершою була не вишивка і не витинанка, а люди хотіли наповнити цей світ красою, тому намагалися прикрасити свою домівку усім, що бачили: лозою і соломою, рогозом і глиною. Наша мета нагадати людям у час високих технологій про давні традиції, про красу природи, про культуру наших пращурів. Тим паче останнім часом стають все популярнішими екологічні матеріали", - заявила представник адміністрації Будинку культури.

Майстрині зазначили, що раніше люди жили у гармонії з природою. Висловлювалася це у таких деталях як, наприклад, подарунок букетику квітів. Якщо дарували ромашки, то бажали здоров'я, троянди - кохання, незабудки - не забувати близьких людей, пижмо - чистоти, колосся - гарного врожаю. 

"Я народилася та прожила 25 років у Росії, але кожного літа приїжджала до бабусі в Україну і дуже полюбила своє коріння та Україну. Саме бабуся навчила мене робити ляльок із природніх матеріалів. В дитинстві вона робила для мене іграшку із трав'яної щітки, якою білили хату", - поділилася майстер Національної спілки майстрів народного мистецтва Тамара Макарівна.

Різдвяний "павук"
}
Гостя виставки - співачка Олена Чайка виконала пісню про пташку
Майстер Тамара Макарівна зі своєю лялькою

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...