App Store Google Play

Чотири людини у лікарні: у Кривому Розі зафіксовано хворобу, яку не бачили з 1996 року

19.08.2016 10:00
Чотири людини у лікарні: у Кривому Розі зафіксовано хворобу, яку не бачили з 1996 року

Вживання сала може бути небезпечним для здоров'я. У цьому на власному досвіді переконалися жителі Кривого Рогу, які опинилися на лікарняних ліжках після вживання національного продукту. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на "Событие".

З 9 по 14 серпня небезпечну інфекцію - трихінельоз - виявили у подружньої пари і ще двох людей окремо. Зараз всі вони перебувають у лікарні. Три пацієнта позитивно реагують на лікування, а ось четвертий досі перебуває у важкому стані.

За словами директора Криворізького міського відділу лабораторних досліджень Тамари Черняєвій, всіх хворих об'єднує вживання сала з прорізом, яке було придбано на ринку Соцгорода в період з кінця червня до середини серпня. За результатами лабораторних досліджень виявлено високий рівень ураження гельмінтами саме цього продукту.

Хвороба від людини до людини не передається. Личинки потрапляють в організм людини тільки через їжу, при вживанні м'яса заражених тварин: свиней, ведмедів, кабанів. Особливо небезпечно сире, в'ялене, не до кінця проварене м'ясо. Трихінели дуже стійкі до температурних впливів. При вживанні неперевіреного на трихінельоз м'яса його необхідно варити протягом 2,5 годин шматками не більш 8 см, або обсмажувати невеликими шматочками (2,5 см), а після протушувати протягом 1,5 годин. Сало можна вживати тільки після топлення. Також личинок у м'ясі можна знищити, якщо заморозити його: при температурі -15 ° С личинки гинуть протягом 20 днів, при -20 ° С - протягом трьох днів.

Існуючі методи соління, копчення м'яса не гарантують знищення м'язових трихінел в глибоких шарах.

У разі зараження трихінельозом лікування буде тим легше, чим раніше хворий звернеться до лікаря, кажуть медики. В даному випадку пацієнти звернулися до лікарів на 8-й, 10-й, 11-й і 14-й день з моменту зараження. При цьому чоловік хворої жінки стверджує, що лікарі не могли поставити діагноз протягом десяти днів.

Гострий гельмінтоз супроводжується лихоманкою, набряком обличчя, м'язовими болями і шкірними висипаннями, а при тяжкому перебігу уражається міокард, легені і центральна нервова система. Можливий також і летальний результат.

Причиною спалаху хвороби медики вважають неякісні лабораторні дослідження продуктів на ринках та скасування санепідстанції, яка займалася контролем і виявленням небезпечних захворювань. Для попередження розвитку захворювання Міськздороввідділу збирається провести розслідування і виявити джерело зараження, а міська влада видала розпорядження про перевірку ринків та посилення контролю якості продукції, що продається.

У Кривому Розі випадків трихінельозу не фіксували з 1996 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...