App Store Google Play

Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

18.08.2016 19:30
Загроза для молоді: спайс або настрій на замовлення

Дніпропетровщина по споживанню наркотичних речовин посідає одне з перших місць, поступаючись інколи Запорізькій, Донецькій та Кропивницькій. Молодь все більше і більше схиляється до вживання спайсу, який здатен створити потрібний настрій. Про це на прес-конференції у Zabeba повідомили прес-секретар Сьомого управління Департаменту протидії наркозлочинності національної поліції України Ростислав Петраков, завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру Андрій Шаповалов та лікар-нарколог Тетяна Гавриленко.

Ростислав Петраков зазначив, що за останні сім місяців було затримано 32 особи, які розповсюджували наркотики. Проте затримати осіб, які розповсюджують спайс не можуть, адже у його складі немає наркотичних речовин, хоч ефект і схожий.

"Щодо спайсів. Речовина, яка входить до їх складу наразі просто не зареєстрована як саме наркотична, тому його не вважають таким, але по факту воно є справжнім наркотиком, так як воно змінює стан нервової системи і викликає залежність", - зауважив Андрій Шаповалов.

Завідувач реабілітаційним відділенням Дніпропетровського наркологічного диспансеру зазначив, що за всю істороію існування відділення наймолодшому пацієнту було 9 років, який мав алкогольну залежність.

Споживачі спайсу - це молодь. Молодь не вважає спайс небезпечними, оскільки придбати курильні суміші можна практично легально. Причому можна купити суміші для певного настрою і навіть поставити певні галюцинації. Підкуповує і ціна - курильні суміші на порядок дешевше «великих» наркотиків. Були випадки в Дніпрі, коли люди під спайсом відчували себе птахами і стрибали з 28 поверху. Підступність цих сумішей і в тому, що при їх вживанні знижується чутливість організму, тому дозу треба збільшувати, що рано чи пізно призведе дитини до важких наркотиків.

Тетяна Гавриленко зазначає, що у порівнянні з минулим роком, значно більше батьків приводять дітей на обстеження.

Кожен громадянин може допомогти у боротьбі з наркоторгівлею у місті: побачивши об'яву на вулицях можна повідомити на сторінку Департаменту проти наркозлочинності у Facebook.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...