App Store Google Play

Незабаром у Дніпрі лікуватимуть хвору систему дорожнього руху і знижувати смертність на дорогах до нуля

17.08.2016 09:20
Незабаром у Дніпрі лікуватимуть хвору систему дорожнього руху і знижувати смертність на дорогах до нуля

16 серпня у міськраду Дніпра завітали громадські активісти проекту “Vision Zero для України”  і розповіли, якими шляхами можна забезпечити нульову смертність на дорогах міста і області. Наприкінці презентації ефективних рішень проблем сучасної дороги заступник міського голови Михайло Лисенко повідомив, що готовий співпрацювати з проектом і запроваджувати зміни у Дніпрі. Про це повідомляє Дніпроград з місця події.

Нажаль, на дорогах і вулицях України щороку гине близько 5000 людей. Ініціатива “Vision Zero для України” ставить за мету зменшити це число до нуля. За принципом створеної у Швеції концепції “Vision Zero” (“Нульове бачення”) активісти з Івано-Францівщини пропонують запровадити зміни у сфері дорожнього транспорту України, які вже частково перевірені на рідному місті активістів.

Автори проекту вважають, що перш за вже Україні потрібен аналіз стану ситуацій на дорогах.

«Аналіз допоможе винайти проблемні місця на дорогах», - говорить Віктор Загреба громадський активіст та менеджер проектів, автор дослідження “Вимірювання ефективності програм у сфері безпеки руху в США, ЄС та Україні”.

Порівнюючи дорожньо-транспортну інфраструктуру з організмом людини куратори “Vision Zero для України” називають ДТП симптомами хвороби, а шляхи вирішення -лікуванням.

«Ми як гарні «лікарі» здійснили «обстеження» хворої системи дорожнього руху і виписали рецепт на «лікування». По- перше, ми зібрали статистичні данні про ситуацію на дорогах: ми взяли у поліції велику кількість інформації про ДТП, систематизували її, провели ряд заходів по місту, такі як вимірювання швидкості руху і підрахунок кількості пристебнутих ременем безпеки водіїв. А по-друге, ми зайнялись шляхами вирішення конкретних проблем: ДТП, завантаженість руху тощо», - розповідає Віктор Загреба.

На прикладі Івано-Франківську, де вже проведено ряд заходів, активісти показали ефективні рішення дорожніх проблем. Проектанти у рідному місті шляхом довгої бюрократичної тяганини на експериментальному рівні змінили дороги: звузили до норм ширину проїжджої частини, запровадили острівці безпеки, нанесли нову розмітку, яка допомагає водіям орієнтуватись на дорозі, створили велосипедні доріжки, підвищили пішохідні переходи, створили нові тротуари, виділили паркувальні місця тощо. Цікаво, що все вищеперелічене було зроблено відразу на одній дорозі комплексно. Тобто в результаті місто отримало повноцінну безпечну і зручну для пересування ділянку дороги.

«Ми запроваджуємо зміни не виходячи за рамки закону України, проте завжди натрапляємо на проблеми, які створюють чиновники. Загартовані радянською добою, вони не готові до змін. Скільки разів ми не доводили, що нововведення не суперечать законам, старовіри опираються», - каже Андрій Коман - архітектор, транспортний планувальник, автор проектів з реорганізації руху на вул. Галицькій, Василіянок, Гаркуші, Тичини та інших у місті Івано-Франківськ.

Директор департаменту комунального господарства та капітального будівництва міськради Дніпра Михайло Лисенко погодився з проектантами і зазначив, що ряд таких проблем існує і на Дніпропетровщині, проте запевнив, що з ними можна боротися поступово.

«На 2017 рік вже заплановані ремонтні роботи. Давайте зробимо так, ми, як представники влади, будемо рекомендувати вашу організацію підрядникам виконавчих робіт. Наразі я вважаю, що на високому рівні запровадити зміни буде тяжко, бо «совковий механізм» досі живе і заважає змінам, а от на рівні підрядних робіт все набагато легше», - запевняє Михайло Лисенко.

Також заступник мера згадав, як нещодавно у Дніпрі намагались створити велодоріжку на Набережній:

«Прийшов літній проектант і намалював незрозумілі полоси. Проблема в тому, що він просто не розуміє як треба робити, бо в його часи такому не навчали, а ви, як я бачу, знаєтесь на цьому, і думаю, що ми зможемо співпрацювати».

Організація “Vision Zero для України” , яка запроваджує зміни у містах на волонтерській базі, завітала до Дніпра проїздом з Павлограду, де на запрошення міської влади аналізувала проблемну ділянку дороги і вже навіть запропонувала павлоградцям спектр пунктів рішень, які потребують мінімальних витрат, проте матимуть колосальний успіх. Як вважають івано-франківці, відтепер їх організація налагодила зв’язок з владою й у Дніпрі. Головною сполучною ланкою наразі є радник міського голови з питань інфраструктури Юрій Лозовенко, який і запросив організацію у Дніпро.

Радник мера Дніпра Юрій Лозовенко разом з керівниками “Vision Zero для України” Віктором Загребою і Андрієм Команом

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...