App Store Google Play

Через страх бути засудженими працівники облавтодору погрожують громадськості

17.08.2016 15:00
Через страх бути засудженими працівники облавтодору погрожують громадськості

Дніпровська громадська організація після висвітлення порушень облавтодору попала під тиск з боку її керівництва. Про це 15 серпня на прес-конференції у «ДніпроПост» повідомила потерпіла Вероніка Коміссар юрист ГО, передає Дніпроград.

Вночі на 10 серпня юрист ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар отримала лист з погрозою від виконуючого обов’язки начальника Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області Владислава Животченко. На соціально сторінку Вероніки Коміссар о 12 годині ночі прийшло повідомлення, в якому Владислава Животченко наполягає на тому, щоб громадська організація припинила розслідування порушень з боку Дніпропетровського облавтодору. Теперішній керівник підприємства порадив дівчині переоформити своє рухоме і не рухоме майно, бо «може бути пізно», тим самим він, на думку Вероніки, висловив завуальовані погрози.

«Цікаво, що він погрожує саме таким чином, говорячи про майно. Дивно читати такі слова від людини, яка за документами ніде не проживає і ходить пішки», - каже схвильована Вероніка Коміссар.

Завдяки запрошеним громадською організацією деклараціям виявилось, що Владислав Животченко при заробітній платі близько 10 тис. гривень на місяць не має власного майна і проживає невідомо де.

«Говорячи про статки в.о. начальника Служби автомобільних доріг, стає дивно, яким чином він проживає. За 10 тисяч у місяць він примудряється орендувати житло, подорожувати та ще й навчати доньку у Європі», - говорить Вероніка Коміссар.

Громадськість впевнена, що команда екс-директора Дніпропетровського облавтодору Костюченка, якого нещодавно арештували через підозру у викраданні державних кошт, також займається неправомірною діяльністю.

Попри те що, на початку серпня представників громадськості не допустили до участі у тендері облавтодору, зробивши запити про його проведення, громадська організація зрозуміла, чому таки їх не допустили.

«Результати тендеру були опубліковані з затримкою. За нашою інсайдерською інформацією, пан Костюченко нікуди не дівся, хоча він і сидить в СІЗО, і шукають, куди ділися 10 млн грн на 10 тис. куб. м смоли. Його заступник пан Животченко досі спокійно працює. ТОВ, яке брало участь у тендері і мало усі шанси на перемогу, належить через родинні зв’язки і Костюченко, і Животченко»,- повідомив голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

Попри застереження громадськості у першому тендері переміг «Аерошляхбуд», а не фірма чиновників. Проте переможник являється досить сумлінним товариством, бо воно навіть не має ліцензії на ремонт доріг. Пізніше було виявлено цікаву інформацію: компанію «Аерошляхбуд» у 2011 році очолював Сергій Іванович Гончаров.

«Збіг? Родич? Дальній-ближній? Одне прізвище?», - задається питанням Віктор Романенко. Нагадаємо, що днями було звільнено начальника тієї ж Служби автомобільних доріг Дмитра Гончарова.

У другому тендері того ж дня перемогла інша організація, яка попри дешевші пропозиції отримала  236 млн грн. На відміну від попередньої основний вид діяльності цієї організації під назвою «Ростдорстрой», на щастя таки ремонт доріг, але є маленький нюанс - вона базується на Віргінських островах.

«Хочеться спитати в керівників, як ми будемо контролювати компанію, що знаходиться у Великій Британії? Де ми будемо шукати ці 236 мільйонів?», - каже Віктор Романенко.

Коли громада почала розслідування з приводу цих тендерів, вона звісно розуміла, що керівництво Служби автомобільних доріг не залишиться осторонь, проте ніхто і подумати не міг, що замість спростування фактів, облавтодор займеться шантажем.

«Тієї ж ночі, як прийшла погроза, біля нашого офісу хтось навмисно підпалив авто. Звичайно це може бути збігом обставин, а може й бути і віддаленим сигналом про небезпеку», - говорить  Віктор Романенко.

Налякані представники громадськості звернулись до «Укравтодору» і НАБУ. Від кожної з організацій громадська спілка до і підчас прес-конференції отримала листи, в яких повідомлено про те, що державна організація «Укравтодор» і  НАБУ таки займуться розслідуванням порушень Дніпровського облавтодору на основі документів, які представили громадські активісти.

«Нарешті справа зрушила з мертвої точки. Документи, які ми надіслали в Київ розглянуто і розпочато слідство. Не знаю, що саме робитиме НАБУ, а ось саме "Укравтодор" пообіціяв щільно співпрацювати с нам», - запевнив голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

Нагадаємо, що силами Служби автомобільних доріг все ж таки проводились роботи, нещодавно на шляху через Нікопольську дамбу таки виконано ямковий ремонт. Наскільки дбайливо підприємство поставилося до ремонту і чи буде він ефективним покаже час.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...