App Store Google Play

Дніпропетровщина зміцнює зв’язок з ЄС і залишається другим в країні регіоном за показником експорту

16.08.2016 15:40
Дніпропетровщина зміцнює зв’язок з ЄС і залишається другим в країні регіоном за показником експорту

Не зважаючи на те, що порівняно з минулим роком імпорт і експорт Дніпропетровщини зменшився, регіон залишається одним із лідерів серед українських міст за показниками ввозу і вивозу товарів. До того ж Дніпропетровщина активно співпрацює з країнами ЄС. Про це повідомляє Дніпроград з посилання на головне управління статистики у Дніпропетровській області.

У І півріччі 2016 р. обсяги товарів з Дніпропетровщини склали:

  • експорту - 2764,7 млн.дол. США,
  • імпорту - 1561,1 млн.дол.

Порівняно з відповідним періодом 2015р. експорт скоротився на 20,3% (на 705,5 млн.дол.), імпорт – на 2,2% (на 35,6 млн.дол.).

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 1203,6 млн.дол. (у І півріччі 2015р. – 1873,5 млн.дол.). Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,8 (торік – 2,2).

Зовнішньоторговельні товарні операції область здійснювала з партнерами зі 141 країни світу. Серед регіонів країни Дніпропетровщина за часткою в обсязі експорту товарів (16,6%) посіла друге місце після Києва.

Також стало відомо, що за останні пів року Дніпропетровська область укріпила зв’язки з країнами Європейського Союзу. Попри зниження показників на всесвітньому рівні, на європейському ринку спостерігається позитивна динаміка.

У січні–червні 2016р. Дніпропетровщина до європейських країн експортувала товарів на суму 807,7 млн.дол. (29,2% експорту області), імпортовано з них - на 569,7 млн.дол. (36,5% імпорту області), і порівняно з аналогічним періодом 2015р. обсяги експорту товарів збільшились на 18,1%, імпорту – на 6,7%.

Серед країн ЄС значні обсяги експортних поставок здійснено до Польщі, Італії, Румунії, Угорщини, Чехії. Найбільше отримано товарів з Німеччини (на 136,5 млн.дол.), Польщі (на 122,7 млн.дол.), Італії (на 45,7 млн.дол.).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...