App Store Google Play

ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

15.08.2016 10:00
ОДА бачить нечесних чиновників наскрізь і веде облік

Минулого тижня система моніторингу торгів в Дніпропетровській ОДА виявила спроби окремих співробітників в райдержадміністрації обдурити одночасно долю, ProZorro і, власне, систему моніторингу.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав радник голови ОДА Юрій Голик. За словами Голика, відзначилися Криворізька РДА, Магдалинівська РДА та один КЗ (комунальний заклад) з Петропавлівки.

Зокрема, однією з махінацій є розбивання суми на кілька частин. Зокрема,  так вчинила Криворізька РДА, очільником якої є пан Нагайченко.

"Щоб закупити "як звикли раніше" канцелярію, сума якої вище 3 000 грн,, розбили суму закупівлі на дві - кожна по 2 999,92 грн., Тобто на 8 (вісім) копійок нижче суми, при якій закуповувати вже треба через ProZorro. Приголомшлива точність.
При цьому, договір, який укладено першим, має номер 72, а договір, який укладено через тиждень, має номер 71", - прокоментував Голик.

В ОДА обіцяють: на перший раз чиновників лише попередять, якщо проступок повториться - звільнять.

"Система дуже проста. Перший "вліт" - дога. Другий "вліт" - друга догана і автоматичне звільнення", - пише радник.

Він також пояснив механизм звільнення чиновників, що впіймані на оборудках, я розповів, чому не звільняють людей одразу:

"По-перше, всім треба давати шанс на виправлення, а один випадок зальоту дає надію на виправлення.
По-друге, дешевше "відкоригувати" вже навченого процесам співробітника, ніж брати на його місце нового і вчити його заново.
По-третє, саме такою є послідовність в рамках чинного, вкрай заплутаного і громіздкого законодавства.
У цій послідовності є і розширення. Наприклад, якщо в окремо взятій РДА на махінаціях в ProZorro попадається спочатку один відділ, потім другий, то, проблема є системною, на рівні керівництва РДА."

Дана послідовність, стверджує Голик, узгоджена і з громадськістю, якою в ОДА називають Громадський Контроль, котрий разом із керіництвом ОДА активно лобіює саме впровадження ProZorro.

За словами радника, існує навіть єдина база таких порушень і покарань за них з усіма подробицями. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...