App Store Google Play

На Дніпропетровщині пам’ятник козаку Мамаю встановлять за кошти трьох меценатів

14.08.2016 11:00
На Дніпропетровщині пам’ятник козаку Мамаю встановлять за кошти трьох меценатів

В жовтні цього року у Кривому Розі з'явитися ще один пам'ятник козаку. 12 серпня заступник міського голови і скульптор проекту відвідали місце встановлення і розповіли за чиї кошти збудують бронзову статуру козака Мамая. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на 0564.ua.

Споруда буде встановлена в металургійному районі міста Кривий Ріг. Менше кілометра розділятиме пам'ятники засновнику міста - Козаку Рогу і Козаку Мамаю - козаку-лицарю, якого називають уособленням українського народу в цілому.

«Планується поставити пам'ятник Козаку Мамаю, бо це такий національний український герой, в кожній хаті раніше була картина "Козак Мамай". Тепер він повинен постати в центрі міста Кривого Рогу, позначити, що це - козацький край», - говорить  автор ідеї Володимир Токар.

Заступник мера Олександр Катриченко наголосив, що спонсорами проекту виступили три людини, які побажали залишитися невідомими. Скільки все-таки стоїтиме пам'ятник з бронзи, висотою понад 2-х метрів, Олександр Катриченко також не вказав, проте зазначив, що гранітні камені з кар'єрів ГЗК надають безкоштовно, так як теж хочуть взяти участь у створенні даного проекту.

Зазначимо, для того, щоб пам'ятник був розташований на височині, а не в ямі штучно створюється курган і у парк завозиться багато великих каменів.

Пам’ятний знак на думку авторів повинен стати орієнтиром для молоді, вказівником на славне життя і на вміння проявити героїзм, мудрість і поетичність. Відомо, що Козак Мамай завжди зображується з бандурою, кобзою, що вказує на те що, він поет.

«Це як символ українського народу - поетичність, войовничість. Тільки це не войовничість щоб стати загарбником, а войовничість для захисту своєї Батьківщини», - зазначив Володимир Токар.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...