App Store Google Play

В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

10.08.2016 16:20
В ході капітального ремонту Калинової ливневки прочистять але не одразу

Комплексний ремонт вулиці Калинової у обласному центрі, якого місцеві мешканці чекали понад 20 років, крім певних незручностей та радісного очікування, породив і певні питання. Зокрема, громадськість зацікавило питання прочищення ливневок, замість яких комунальники поробили гарні бетонні колодязі... півметрової глибини, передає Дніпроград. 

Як відомо, зливова (дощова) каналізація - це система, основним завданням якої є швидкий і організований відвід атмосферних опадів, що випадають на території присадибних ділянок, промислових об'єктів або цілого міста. Крім того, іноді в таку каналізацію скидають не тільки талі або дощові, але і "умовно чисті" води, що залишаються після певних технологічних процесів на різних підприємствах.

Згідно зі статистичними даними, на дах середнього приватного будинку в наших широтах випадає близько 100 кубометрів води щорічно. Відповідно, на присадибну ділянку вологи потрапляє в кілька разів більше. Однак самі по собі калюжі не так страшні: справа в тому, що надмірно зволожена грунт здатна серйозно пошкодити будівлю, спровоцірововав просідання фундаменту будинку. В умовах міста зайва волога руйнує тротуари, вимощення і дороги, проникає в підвальні приміщення багатоквартирних будинків, сприяє розмноженню цвілі та грибів на стінах висоток.

9 серпня ввечері працівники дорожніх служб залишили на деякий час ливневки незакритими і громадяни побачили, що зливна система схожа на муляж - не було навіть поглиблення, не кажу вже про отвір, куди б дівалася вода з колодязів. Проте сьогодні вранці Екопатруль опублікував у Facebook фото та запис, що з лівневками вже все гаразд і їх почали прочищати.

Дніпроград взяв коментар у Тетяни Лампіка, яка вчора власноруч бачила зливову каналізацію та з'ясовувала подальшу долю колодязів.

"Провівши всю ніч на телефоні з Михайлом Лисенко та КП "Гідроспоруди", я з'ясувала, що чистка ливневок була запланована вже після дорожньо-транспортних робіт. Але це не логічно, після укладання асфальту, чистити їх, коли ремонтують сьогодні. Тому вже вранці працівники КП "Гідроспоруда" почали вичищати колодязі за допомогою трактора. А Борис Філатов пообіцяв закупити спеціальну машину з компресором на 500 атмосфер, за допомогою якої будуть продувати бруд у гідроспорудах. За словами працівників КП, вони жодного разу не чистили лівневі колектори на Калиновій. А на сьогодні вони забиті на 80-100%. Та ливневка, яку я сприйняла за муляж, просто була повністю забита". - пояснила екологічна активістка. 

Тобто вже на відремонтованих зливних спорудах "Гідроспоруда" встановлює нові дерев'яні опалубки, закриває їх решітками, а чистити буде вже після.

Як повідомлялося раніше, дніпряни перші в Україні зможуть слідкувати за станом доріг за допомогою нової програми Navizor.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...