App Store Google Play

Турецька компанія розпочне будувати метро в Дніпрі вже 20 вересня, - Борис Філатов

10.08.2016 13:40
Турецька компанія розпочне будувати метро в Дніпрі вже 20 вересня, - Борис Філатов

Турецька компанія Limak, з якою міська влада Дніпра уклала контракт на будівництво метро, розпочне роботи 20 вересня. Про це в інтерв’ю журналістам телеканалу ICTV заявив мер Борис Філатов. Міський голова Дніпра каже, що обрали найвигіднішу пропозицію від підрядників.

"Незважаючи на те, що в Туреччині зараз неспокійно, компанія запевнила, що проблем з будівництвом не буде. Більш того, представник Limak сказав мені, що якби в Туреччині стався військовий переворот, то зі мною вже б спілкувалися армійські офіцери", – зазначив Борис Філатов.

Проект розрахований на п’ять років, але турецька сторона запевняє, що впорається за чотири. Завдяки цій угоді в Дніпрі з’являться три нові станції метро: "Театральна" – біля театру ім. Горького, "Центральна" – біля ЦУМу, а також "Музейна" – поруч з пам’ятником Слави.

Нині дніпровське метро – одне з найкоротших в Європі і налічує лише шість станцій. Якщо буде технічна можливість, першою хочуть відкрити зупинку в центрі міста, де найбільший пасажиропотік.

"Коли метро добудують, ми будемо думати про оновлення рухомого складу. Переговори поки не ведуться, проте вже є пропозиції від компаній щодо потягів, ескалаторів, обладнання. Цей великий контракт, який уклало місто, дуже оживив ринок", – каже Борис Філатов.

За словами головного ревізора з безпеки руху КП «Дніпропетровський метрополітен» В’ячеслава Щірова, від добудови метро місто тільки виграє: нові станції допоможуть розвантажити центр Дніпра від транспорту, а мешканці міста отримають нові робочі місця на будівництві. Наразі пасажиропотік у метро – приблизно 20-25 тисяч людей за день.

"Ми думаємо, що з відкриттям нових станцій, кількість людей збільшиться десь втричі. Ми до цього готові, адже наше метро може щодня пропускати 150-180 тисяч людей", – запевняє В’ячеслав Щіров.

Дніпряни з нетерпінням чекають на відкриття нових станцій. Мешканці міста впевнені, що метро забезпечить комфортніше й швидше пересування.

"Кожного ранку я добираюсь до роботи на метро з житлового масиву Червоний камінь. Зараз доводиться пересідати на вокзалі. Коли відкриють станцію "Центральну", я зможу їздити одним видом транспорту, а не двома", – каже мешканка Дніпра Ірина.

Як повідомлялося раніше, Борис Філатов прочитав лекцію про метрополітен для невдоволених дніпрян.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...