App Store Google Play

Як відновити Донбас: у ДніпроОДА три прифронтові області генерували ідеї для державної програми

05.08.2016 10:20
Як відновити Донбас: у ДніпроОДА три прифронтові області генерували ідеї для державної програми
Реконструкція пошкодженого житла, створення мобільних ЦНАПів на лінії розмежування, залучення інвестицій, пільгове кредитування підприємців – ці та інші пропозиції покладуть в основу держпрограми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України». З пріоритетами визначалися за «круглим столом» в ОДА. Генерували ідеї влада та територіальні громади Дніпропетровської, Запорізької і Харківської областей, дослухалися – представники міністерств і міжнародної спільноти.
«Дніпропетровська область не вперше виступає майданчиком для обговорення проблем постраждалих від збройного конфлікту в Україні. Регіон одним з перших почав приймати переселенців з Криму та Донбасу. Ми багато чого робимо для них. Допомагаємо знайти житло, працевлаштуватися, відкрити власну справу. Сприяють цьому наші європейські партнери. Однак це реагування на місцевому рівні. Потрібна єдина національна стратегія відновлення миру в східних регіонах України», – зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука зауважив, що настав час переходити від декларацій до конкретних дій.

Своїм баченням національної стратегії ділилися прифронтові області – Дніпропетровська, Запорізька та Харківська. Для відвертої дискусії за «круглим столом» зібралися майже сто представників міністерств, місцевої влади, територіальних громад.

Учасники семінару продукували ідеї в трьох цільових групах. Враховували всі больові точки. Серед пріоритетних секторів – відновлення інфраструктури, соціальних послуг, економіки.

Результатом реалізації програми повинні стати реконструкція пошкодженого та будівництво нового житла, створення мобільних ЦНАПів на лінії розмежування, поліпшення інвестиційного клімату, пільгове кредитування малого та середнього бізнесу, покращення умов життя приймаючих громад.

Почути ідеї громад, які найближче знаходяться до зони конфлікту, завітали представники міжнародної спільноти. До обговорення проблем долучилися Світовий Банк, ПРООН. Міжнародні донори пообіцяли й надалі надавати постраждалим та прифронтовим регіонам фінансову підтримку.

За попередніми фінансовими оцінками, на реалізацію державної цільової програми «Відновлення та розбудова миру у східних регіонах України» необхідно понад 1,5 млрд. доларів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...