App Store Google Play

Суперечка між Turkish Airlines та аеропортам Дніпра вирішиться після 10 серпня

05.08.2016 18:00
Суперечка між Turkish Airlines та аеропортам Дніпра вирішиться після 10 серпня

До 10 серпня Державіаслужба України прийме рішення про обгрунтованість відмови міжнародним аеропортом "Дніпропетровськ" прийому рейсів авіакомпанії Turkish Airlines. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на Zabeba.Li.

Приймати рейси турецької авіакомпанії аеропорт, що досі носить стару назву "Дніпропетровськ", відмовився у квітні, пояснивши це технічним станом злітно-посадкових смуг. Далі був проведений поточний ремонт покриття ЗПС. У період реконструкції аеропорт приймав і обслуговував рейси з 20:00 до 08:00 за місцевим часом. Решту часу було віддано будівельникам.

З 27 травня адміністрація аеропорту оголосила, що він відновив роботу з обслуговування пасажирів і авіарейсів у повному обсязі. Проте Turkish Airlines так і не з'явилися у розкладі аеропорта "Дніпропетровськ".

Міністр інфраструктури Володимир Омелян наприкінці липня назвав "Дніпропетровськ" у числі трьох українських аеропортів, які можуть втратити авіаційний сертифікат, що дає право на проведення авіаробіт і перевезення пасажирів. За його словами, керівництво аеродромів Дніпра, Івано-Франківська та Запоріжжя вело себе дивно і своєю поведінкою показало, що вони не зацікавлені в прийомі максимальної кількості пасажирів.

З керівництвом зазначених аеропортів Мінінфраструктури вело профілактичні бесіди, але безрезультатно. Так само як і в Дніпрі, і в один і той же час, керівництво аеропорту "Івано-Франківськ" відмовилося приймати рейси Turkish Airlines. І теж у зв'язку з ремонтом злітно-посадкової смуги.

За збігом обставин, контроль над івано-франківським і дніпровським аеропортами приписують Ігорю Коломойському, у авіакомпаній якого є давній конфлікт з міжнародною групою Star Alliance, куди в даний час входять 28 авіакомпаній, в тому числі німецька Lufthansa і Turkish Airlines. У Запоріжжі адміністрація аеропорту посунула рейс "Запоріжжя-Київ" "Міжнародних авіаліній України" на користь аналогічного рейсу авіакомпанії "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва.

Тому в кінці липня Державіаслужба звернулася до адміністрацій зазначених аеропортів з вимогою надати обгрунтування введених обмежень по прийому повітряних суден.

Для "Дніпропетровська" та "Івано-Франківська" мова йде про розрахунки для визначення можливостей аеродрому, за сумарною кількістю злітно-посадкових операцій, з урахуванням існуючих обмежень по інтенсивності і злітній масі повітряних суден. А "Запоріжжя" має надати план усунення недоліків в процедурах обслуговування пасажирів на внутрішніх і міжнародних рейсах. Ця інформація буде проаналізована до 10 серпня, після чого Державіаслужба прийме (або не прийме) щодо аеропортів дисциплінарні заходи.

Малоймовірно, що це буде позбавлення сертифікатів. За підсумками першого півріччя авіагалузь показала позитивну динаміку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року виконано на 4 тисячі більше рейсів і перевезено майже на 530 тисяч більше пасажирів. Пасажиропотік на міжнародних рейсах зріс на 18,5%, а на внутрішніх - на 27,4%.

Позбавляти аеропорт сертифіката - це значить припиняти його роботу і створювати незручність не тільки своїм, а й великим міжнародним авіакомпаніям. Тому одним з варіантів покарання українських аеропортів за вигнання чужинців на користь своїх авіаліній може бути передача справи до Антимонопольного комітету України з перспективою виплати штрафу за зловживання монопольним становищем в обсязі до 10% річного обороту аеропорту.

Однак навести порядок в аеродромному господарстві Державіаслужбі і профільному міністерству необхідно якомога раніше. В кінці липня Мінінфраструктури анонсувало початок проекту технічної допомоги ЄС Україні - Twinning, що передбачає наближення українського законодавства в сфері сертифікації аеропортів та льотної придатності до норм і стандартів ЄС. Проект вартістю 1,6 млн євро, розрахований на 21 місяць. технічну допомогу надаватимуть фахівці Держагентства з авіабезпеки Іспанії.

Як вважає Володимир Омелян, реалізація цього проекту сприятиме інтеграції авіаційної інфраструктури України в транспортну систему ЄС. Що, в свою чергу, спричинить за собою збільшення інтенсивності авіасполучення. У зв'язку з цим глава інфраструктурного відомства анонсував створення Агентства інфраструктурних проектів, за допомогою якого в рамках державно-приватного партнерства буде фінансуватися реконструкція аеродромів та будівництво нових терміналів.

Володимир Омелян пообіцяв українцям і прихід в країну лоукостерів - авіакомпаній, що виконують рейси за відносно невеликі гроші. Таких на українському ринку зараз всього одна. Угорська бюджетна авіакомпанія WizzAir здійснює рейси з аеропорту "Жуляни" (Київ) у Вільнюс (Литва), Будапешт (Угорщина), Кельн, Дортмунд, Меммінген, Гамбург і Любек (Німеччина), Гданськ, Катовіце і Вроцлав (Польща), Ларнаки (Кіпр ) і Лутон (Великобританія). Ціна авіаквитка залежить від дати бронювання і може змінюватися в рази. Чим раніше здобуваєш квитки, тим дешевше.

Крім Wizz Air, в наступному році в Україні повинна прийти ірландська Ryanair. Вона буде базуватися в аеропорту імені Данила Галицького у Львові. Однак, пункти призначення, як і графік рейсів стануть відомі лише восени, коли буде затверджено нове осінньо-зимовий розклад. 

Однією з ключових проблем для європейських перевізників є відсутність договору з Україною про відкрите небо, що дозволяє авіакомпаніям самостійно вибирати аеропорти і слоти (кількість і періодичність рейсів). Зараз вони призначаються на основі міждержавних угод, але місцеві авіакомпанії примудряються зривати і такі перевезення, посилаючись на проблеми технічного властивості. 

Наразі Україна має угоди про відкрите небо з США, Італією, Польщею, Грецією, Кіпром та Литвою. Той же пан Омелян запевняв, що аналогічна угода з ЄС буде підписана в липні. Але замість цього Україна запропонували поліпшити безпеку аеропортів і дали час, щоб приструнити непоступливих перевізників. А до того як ці питання не будуть вирішені, на доступні авіаквитки в європейські міста і назад українці можуть не розраховувати. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...