App Store Google Play

У вересні "Джаз на Дніпрі" зустріне Джамалу, Ренді Брекера, Сайруса Честната та інших зірок джазу

04.08.2016 15:00
У вересні "Джаз на Дніпрі" зустріне Джамалу, Ренді Брекера, Сайруса Честната та інших зірок джазу

Сьогодні на прес-конференції у Дніпропетровській міськраді організатори поділилися подробицями проведення Міжнародного фестивалю "Джаз на Дніпрі", що відбудеться 10 і 11 вересня, передає Дніпроград. 

Після 15 років перерви, фестиваль пройде у рамках програми "Культурна столиця". 

"Ми в ніякому разі не хочемо копіювати "Alfa Jazz Fest" у Львові чи інші джаз фестивалі. У нас є давні традиції, які ми хочемо відновити, вперше "Джаз на Дніпрі" відбувся у 1968 році. Він збирав музикантів та гостей зі всього Радянського союзу та дав старт музичним кар'єрам цілої плеяди джазових музикантів. Це буде якісний захід, де крім музичних open-air, відбудуться майстер-класи від Ренді Брекера та інших виконавців у консерваторії", - повідомив позаштатний радник міського голови Дніпра з культури Євген Гендін.

На фестиваль приїдуть музиканти світового масштабу: Сайрус Честнат (США), Пол Болленбек (США), Венсан Буржекс (Франція), Дениссена Пашкевич (Латвія), Олів'є Кер Оріо (Франція), Рікард Мальмстен (Швеція), Танел Рубен (Естонія), Валерій Щерица (Білорусія), молоді зірки Нью-Йоркського
Лінкольн Джаз Центру - Майкл Мвенсо і група "The Shakes", а також колишні дніпропетровці Андрій Кондаков, Ірина Роділес і Віктор Двоскін.
Вперше в Дніпрі виступить відомий трубач, 5-разовий володар премії "Греммі" Ренді Брекер. Спеціальний гість фестивалю - саксофоніст "Miles Electric Band" (США) Рік Маргітца. 

А також на основному майданчику фестивалю Україну представить квінтет Дмитра Александрова (Bobeen), легендарна крупа "Кредо" та переможиця конкурсу "Євробачення - 2016" Джамала.

"Дніпропетровські музиканти повернуться зі всього світу на свою малу Батьківщину, щоб зробити її великою. Вони з радістю погодилися взяти участь у "Джаз на Дніпрі", - зазначив Євген Гендін.

Своїми спогадами щодо фестивалю поділився один із засновників Дніпропетровського джаз-клуба Володимир Задонцев:

"Перша хвиля фестивалю тривала п'ять років. Організував джаз фестиваль комітет комсомолу Південмашу, а в особливості ентузіастка Галина Патова, яка не боялася підnримувати улюблену музику. Джазову музику тоді називали "музикою для товстих", казали, що "Сьогодні граєш джаз, а завтра Батьківщину продаш". 

У День міста організатори готові прийняти 10 тисяч мешканців та гостей Дніпра на фестивалі, що матиме три локації. Основну сцену побудують на Монастирському острові, там буде комбінований вхід, до культурно-ділового центру "Менора" треба буде придбати квитки. Що ж до майданчика у парку ім. Глоби, то там вхід вільний. Особлива увага буде приділена безпеці громадян та музикантів на вихідних та санітfрним нормам, виявилося, що у міста не вистачає біотуалетів. 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...