App Store Google Play

Як Вілкул у Кривому Розі стає "англійською королевою"

02.08.2016 11:00
Як Вілкул у Кривому Розі стає "англійською королевою"

Ще на місцевих виборах 2015 року про Кривий Ріг почали говорити, як про феномен. Клан Вілкулів, який уособлював екс-регіоналів, тривалий час був чи не єдиною політичною групою в місті. Зрештою крісло мера під "невмирущим" Юрієм Вілкулом ледь не захиталося - численні акції протесту врешті призвели до повторних виборів і завершилися розгромною перемогою чинного міського голови

Проте Кривий Ріг перестав бути тихим депресивним болотом, у ньому зажевріло активне політичне життя, "одобрямси" претворилися на зародки політичної дискусії. А інцидент на останній сесії Криворізької міськради, коли лідеру фракції "Сила людей" Юлію Морозову намагалися посеред засідання вручити підозру, показав неабияку згуртованість опозиційних до "Опоблоку" політичних сил. 

Предметом інтерв'ю з лідером фракції "Сила людей" у Криворізькій міськраді Юлієм Морозовим стало не стільки обвинувачення його в ДТП, скільки поточна політична ситуація у Кривому Розі.

- Чи пов'язуєте ви вручення повістки на сесії 27 липня з питаннями порядку денного, які мали розглядатися?

Було одіозне рішення про петицію, яке саме по собі не вирішальне для життя Кривого Рогу, але стало серйозним маркером. Пан Вілкул злякався, що народ почне петиціями вимагати вирішення якихось питань. Вони вирішили з 500 голосів підняти до 7000 – ніде в Україні такого немає. Ми активно включилися в роз'яснювальну позицію з цього питання. Була, як завжди, купа бюджетних питань – влада у нас дуже останнім часом "полюбила АТОшників"...

- А насправді гроші йдуть на інші цілі?

Там може бути що завгодно. В одному проекті рішення може бути виділення коштів на соціальні заходи для АТОшників, і тут же – виділення коштів на КП "Сансервіс". Виходить, що голосуючи за одне, ти голосуєш автоматом за інше.

- Але ж у "Опоблоківців" немає більшості у міськраді, як такі рішення проходять?

Ми постійно піднімаємо питання, щоби не змішували в одному проекті різні речі. Але зараз ситуація така, що "Опоблок" хоч і не взяв більшості, але встиг "купити" "Батьківщину" і РПЛ. Коли постає питання, у них включається "внутрішній Чечетов" у кожній групі, і вони дисципліновано голосують, часто не розуміючи, що відбувається.

У нас жоден депутат від "Опоблоку" не подав жодного проекту рішення. Вони просто голосують, іноді їм дають якийсь текст виступів.

- Хто інціює проекти?

Виконком.

- Але хто є ключовими дійовими особами в цьому процесі?

На сьогодні ключовою особою є пан Удод, і він цього не приховує. Він тепер перший заступник (міського голови – Ред.). Судячи з усього, чим далі, тим більше пан Вілкул буде відігравати функцію презентаційну, а всі процеси будуть замкнуті на Удоді.
Напевно, буде відбуватися заміна кадрів - щойно звільнили голову управління освіти пані Касимову. Про це мріяли і директори шкіл, і громадські активісти, але ніхто не вірить, що будуть докорінні зміни. Скоріш за все, відбувається зачистка під людей, які будуть виконувати програму Удода.

- Коли саме на сесії відбулося вручення вам підозри?

Це був самий початок. Спершу ухвалюються зміни до бюджету в цілому. Це питання було проголосоване. І далі у залі з'явилися дві людини в формі. Багато хто з депутатів затремтів, бо думали, що це за ними.

Як Вілкул у Кривому Розі стає "англійською королевою" - фото 1

Фото: Перец Криворожский

- Якщо тремтіли у залі інші депутати, як думаєте, чому прийшли саме до вас?

Ми - найменша фракція, я ніколи не говорив про свої мерські амбіції чи бажання обійняти якісь посади, не оголошував війну якимсь персоналіям. Але я знаю, що з усіма ведуть переговори, всім щось обіцяють... Зі мною і колегами по фракції теж намагаються говорити, але ми точно не йдемо на компроміси. Вони пробують звичну для них манеру впливу, якщо інші способи не працюють - пробують лякати.

- Чому вирішили піти з зали, і що відбувалося після цього?

Представники всіх живих і більш-менш незалежних фракцій почали між собою радитися, і це було серйозним явищем для Кривого Рогу. Потім вийшли до трибуни. Люди висловили свою позицію на порушення регламенту, вирішення політичних, а не господарських питань, якими має займатися міська рада. Коли пан Вілкул на їхні вимоги не відреагував, то вони порадилися і вирішили піти.

- Скільки це було депутатів?

Вся фракція "Самопомочі", включаючи тих, хто її покинув на цьому засіданні – Милобога і Шишку, їх семеро. Троє наших було – одна людина у відрядженні. Троє-четверо з БПП, "Укроп" – загалом близько 20 людей (загалом у раді 64 депутати, - Ред.).

- В залі продовжився розгляд питань – всі, виставлені на порядку денному, були проголосовані?

Це було повернення мрії Вілкула – абсолютно спокійна контрольована міськрада. 

- Покинувши залу, чи не зробили ви послугу Вілкулу? Вони все те саме опрацювали просто без вашої присутності.

Ми зараз в такій ситуації у Кривому Розі, коли у нас вибір між поганим і дуже поганим, в кращому випадку – між прийнятним і поганим.

Як Вілкул у Кривому Розі стає "англійською королевою" - фото 2

Фото: uinp.info

Як правило, вони голосують все, що їм треба. Дякуючи екс-РПЛ і екс-"Батьківщині", "Опоблок" може мати більшість. Ми застосовуємо ті засоби боротьби, які у нас лишаються. Ми мали відреагувати на відверте нехтування правилами і законами, розігруванням політичних карт.

- Наскільки змінилася ситуація із "Самопоміччю" після перевиборів?

Дуже змінилася ситуація на останній сесії. Юрій Милобог і його "права рука" та найбільш активний боєць Наталія Шишка вийшли з фракції. Фракцію очолила пані Бурман. Будемо дивитися, як це буде далі розвиватися.

Як Вілкул у Кривому Розі стає "англійською королевою" - фото 3

- Під час місцевих виборів розкручувалася теза, що між "Самопоміччю" і Вілкулом є якісь домовленості. Чи проявляється це зараз?

На сьогодні на практиці це ніяк не проявляється. "Самопоміч" голосує і близько не в унісон з Вілкулами. Вони опозиційно виступають і критикують діючу владу. 

- Щодо змін з призначенням Удода – кадрові уже почали проявлятися. Як далі може змінитися політика виконкому, на твою думку?

Вони будуть розігрувати карту енергоефективності, утеплення, модернізації… Пан Удод завжди декларував ці речі. Якщо буде сувора зима, буде важко, скидати все на київську владу не вийде. Тому будуть намагатися бодай щось зробити в цьому напрямку. 

Потім будуть робити речі, які можна красиво показувати міжнародним партнерам. Зараз заявляють про придбання автобусів та переобладнання їх в мобільні ЦНАПи, які будуть їздити на околиці Кривого Рогу. Але Кривому Рогу не це потрібно. Треба, щоби існуючі центри просто нормально працювали – принаймні два дні на тиждень до 20:00, а не як зараз – до 17:00, щоби люди могли потрапити туди після роботи.

Як Вілкул у Кривому Розі стає "англійською королевою" - фото 4

Фото: tourdnepr.com

- По суті те, що ми вже бачили, коли він очолював обласну раду. Повертаюсь до того, з чого почали: якщо вам по процедурі все ж вручать підозру – що будете робити?

Я, звичайно, піду на допит.

- Чи допускаєте, що вас можуть затримати, арештувати?

Теоретично все може бути, хоча формальних приводів… Навіть якщо уявити, що я дійсно винний – у найгіршому випадку це порушення з необачності. Тому смішно, коли це розігрують, як якийсь мій страшний злочин. Ми будемо битися, у мене купа друзів-юристів, які будуть мені допомагати.

Depo.Дніпро

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...