App Store Google Play

Колишній губернатор Дніпропетровщини зливає свій агрохолдинг, аби не розплачуватись з державним банком?

29.07.2016 13:00
Колишній губернатор Дніпропетровщини зливає свій агрохолдинг, аби не розплачуватись з державним банком?

Інформація в ЗМІ про банкрутство структур агрохолдингу KSG Agro, що належить екс-губернатору Дніпропетровщини Сергію Касьянову, підтверджується, наголошує 24 телеканал.

Дітище українського бізнесмена з апетитами впевнено рухається до ліквідації. І на те є маса причин, які мають дуже опосередкований стосунок до законності. Слід зазначити, що в інформагентства ГолосUA було вже два вкрай неприємних епізоди, пов'язані з діяльністю дніпропетровського ділка. Перший – з KSG банком, другий – з агрохолдингом KSG Agro. І в обох випадках довелося постраждати за правду, бо в силу здорової професійної звички докопуватися до фактів ми знайшли підтвердження даних про штучний "злив" дітища пана Касьянова заради банального "кидання" на гроші державного банку(!). І, як неважко здогадатися, привласнення коштів в не самих дрібних масштабах. Простежується робота в стилі старих, але аж ніяк не добрих дев'яностих років. До речі, з інформагентством судовий процес ще досі триває, а ось ділок наполегливо не з’являється до суду. Можливо, тому, що побоюється появи нових фактів, дуже незручних для діяльного комбінатора? Хто знає, хто знає.

Діяльність Касьянова – ціле поле для дослідження. Один із прикладів – скандал з сільгосппідприємством "Чумаки" в Дніпропетровській області, яке захоплено рейдерами. Там було все просто: ТОВ "СГП "Чумаки" "віджали", запропонувавши власникам паїв переоформити договори на кінцевого бенефіціара – Сергія Касьянова. В результаті це отримало такий резонанс, що навіть в Європі почули. І оперативно відреагували: KSG Agro стикнувся з проблемами на Варшавській фондовій біржі. Ділок був змушений передати свій трофей бізнес-партнеру. Але це так, одна з численних ілюстрацій спритності нашого героя. Набагато цікавіша історія з пограбуванням банку.

Грабувати банки зі зброєю – вульгарне піжонство. Цікавіше через свою контору СТОВ "Союз-3" оформити у державного АТ "Родовід Банк" іпотеку, взяти кредит, користуватися коштами кілька років, накопичити заборгованість в розмірі 106 744 181,84 грн. і не повернути. Банально "кинути". А провернути дільце з неповерненням кредиту можна через схемку заміни об'єкту іпотеки. Це робилося таким чином: неіснуюча земельна ділянка за підробленими документами спочатку передавалася під заставу АТ "Родовід Банк", а потім у власність в рахунок погашення боргів. Все вийшло гарно: кредит погашений, реальний актив (велике будівництво в центрі Дніпропетровська загальною площею 2718,00 кв. м, оформлене на ТОВ "Бізнес Менеджмент Груп") виведено з-під іпотеки, а наш ділок нікому нічого не винен, та ще й отримав не обтяжену нічим будівлю.

Отже, ближче до справи. В даному випадку, судової. Щоб уникнути від боргів, ТОВ "Бізнес Менеджмент Груп" провело спробу стрімкої самоліквідації.

Це супроводжувалося цілою низкою юридичних вивертів: вимоги "Родовід Банку" не були визнані і, незважаючи на судовий процес, не були включені до ліквідаційного балансу. Суду, ймовірно, навмисно надавалася перекручена інформація про відомості і претензії "Родовід банку" і його права на майно. Мета проста – уникнути повернення коштів АТ "Родовід Банк" і передачі йому офісної будівлі усіма правдами і неправдами.

Але, державний Родовід Банк виявився наполегливим: факт передачі неіснуючої земельної ділянки виявлено, та судові тяжби тривають навколо неповернення кредиту вже шостий рік.

Взагалі, у 2009-2010 роках СТОВ "Союз-3" брав участь в угодах з присвоєнням майна АТ "Родовід Банк", який вже перейшов на той момент у власність держави. І нічого, з рук якось сходило. А спроба замінити ліквідну заставу неіснуючою земельною ділянкою – взагалі класика жанру "лихих 90-х". Але ж часи міняються! І треба сказати, що факти причетності Касьянова до виведення ліквідного майна АТ "Родовід Банк" дійшли до потрібних вух: відомості про подвиги підприємливого комбінатора внесені до Єдиного державного реєстру за ознаками злочину, передбаченого ст. 191 ч. 5 Кримінального кодексу України (кримінальне провадження № 12012000000000054).

Ця ілюстрація – далеко не єдина. У відкритих джерелах накопичилася велика кількість епізодів, які свідчать про певну тенденцію: банкрутство позичальників і кредиторів є давнім, починаючи з кризи 2008 року, способом уникнути повернення кредиту. Відкриття провадження у справі про банкрутство позичальника СТОВ "Союз-3" при активних діях АТ "Родовід Банку", спрямованих на стягнення кредиту, а потім самоліквідація майнового поручителя - ТОВ "Бізнес Менеджмент Груп" здаються, м'яко кажучи, дещо підозрілими. Так само як і те, що 17 травня 2016 року Постановою Господарського суду Дніпропетровської області у справі № 904/3479/16 ТОВ "Бізнес -Менеджмент-Груп" визнали банкрутом, незважаючи на судові рішення щодо кредиторських вимог АТ "Родовід Банк".

І нарешті, найцікавіше: деякі кредитори ТОВ "Бізнес -Менеджмент-Груп", як випливає з державного реєстру юридичних осіб, зареєстровані за одними і тими же адресами, а деякі кредитори взагалі є учасниками інших кредиторів. Що наштовхує на дві важливі думки. Перша: швидше за все, велика частина цих кредиторів пов'язані між собою і мають загального "ляльковода". Друга: все це частина спланованої гри, спрямованої на банкрутство з метою неповернення кредитних коштів.

Слід зазначити, що і сам Касьянов із дружиною є мажоритарними акціонерами 70% "КSG Банку" (колишнього ЄБРФ). Раніше, доречі, його акціонерами були екс-нардеп Олександр Шепелєв і його дружина Галина, проти яких також було відкрито справу про розкрадання коштів, що належали АТ "Родовід Банк". Згодом Галина Шепелєва акції "КSG Банку", що їй належали, (на той момент ЄБРФ) нібито продала людям з групи Касьянова, а ті вже – вже безпосередньо Касьянову і його дружині. Цікаво, що зараз в Голосіївському районному суді м.Києва розглядається кілька позовів, в яких Галина Шепелєва намагається відсудити акції, які були продані Касьянову.

Важливо відзначити, що Олександру Шепелеву, який втік з-під варти, підозрюваний у великому розкраданні, а також в скоєнні більш тяжких злочинів – вбивстві і замаху на вбивство, досі належить 16% акції "КSG Банку", на що Нацбанк закриває очі. Це вже в дусі часів "регіоналів". Але ж питання навіть не в цьому. Касьянов же виходить, значною мірою і сам – банкір, а отже, повинен розуміти, що таке банк, що таке авторитет, у тому числі, і на більш високому, міжнародному рівні. А власникові банку, тим більше такому креативному, не пристало так грубо працювати. Тим більше, "кидати" державний банк. Повинно бути елементарне розуміння процесів, вірно? Причина – наслідок, який тим часом, триває.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...