App Store Google Play

Підлітки-екстремали — байстрюки для Дніпра

22.07.2016 16:30
Підлітки-екстремали — байстрюки для Дніпра

У Дніпрі чимало людей різного віку, що ладні займатися вуличними видами спорту. Голова міської асоціації екстремальних видів спорту має переконливу статистику. Однак, бідкається: попит є, а пропозиції нема. Дніпро не прихильний до скейтерів, райдерів, роллерів, для малих і дорослих на самокатах, біговелах, сігвеях тощо.

Як повідомляє Максим Семенов, голова Дніпропетровської асоціації екстремальних видів спорту, в хорошу погоду велодоріжки просто "заліплені" дітьми, які катаються на скейтах, роликах, самокатах. Однак у них нема можливості розвиватися: у місті відсутній скейт-парк. Максим Семенов розповідає: проект скейт-парку в нього давно готовий. Ба і більше: листи із пропозиціями та проханнями до міської ради надсилав чотири рази. "Ми пропонуємо побудувати парк тут, в центрі міста, дуже давно. Тобто, пропозицій було багато. Але останнім часом, раховуючи популярність цього споту, на пам'ятнику Афганцям, - ми запропонували побудувати парк недалеко від готелю "Парус", - говорить Максим Семенов.

Особистий зріст, розвиток вуличної культури і врешті — безконфліктне співіснування з мешканцями міста. Отже, облаштована територія — не егоїзм купки екстремалів, а шанси для цілого шару субкультури.

"Потрібні майданчики, де займатися. Тому що ми, як вулична культура, займаємося на майданчиках, де є якісь перешкоди і не завжди це подобається жителям міста. Тому, було б непогано, якби були спеціально відведені майданчики - тобто, скейт-парки", - завяляє Максим Синдірьов, скейтер з багаторічним стажем.

Його підтримує Олексій Сергєєв, організатор змагань зі скейтбордингу: "Зараз місту потрібно, мінімум, окремих два скейт-парка. Люди катаються і часто конфлікти виникають. На тлі того, що хлопці катаються десь на пам'ятниках, можливо біля якихось магазинів. Багатьом жителям міста це не подобається. Ну, а що робити?"

"Нас приймають за якихось анархістів, якихось аморальних людей. А скейтери - це ті люди, які більше всіх цінують архітектуру. Хтось бачить в сходах - просто сходи, якими можна ходити. Ми ж - бачимо там мільйон трюків. Будуватимуть тисячі скейт-парків - все одно, скейтери кататимуться на вулицях. Тому, що це коріння скейтбордингу. Але, звичайно ж, для розвитку, потрібно більше парків, більше спотів", - наголошує один з наймолодших скейтерів Дніпра, Ілля Волков.

"Тренуватися на вулицях небезпечно і вельми важко. Нас ганяють весь час. Місце складно знайти - ось одне з них. Ми тут катаємося через те, що тут дуже гарне покриття. Воно мармурове і не псує скейти. І падати на нього приємніше, ніж на асфальт. У нас є 2 скейт-парка: один «бомбастік» - там пластмасова підлога і на ньому важко кататися, і коштує грошей туди піти; другий безкоштовний, він знаходиться на «Червоному камені» - там асфальт і всі фігури розбилися", - говорить скейтер Антон Куксенок.

Ще один молодий скейтер, Ерік Кіпаренко, теж говорить про парк на "Червоному Камені": "Є скейт-парк, який в парку Леніна. Це найперший скейт-парк, який був відкритий у нас в місті. Але, по-перше, він побудований на асфальті і фігури там непогані. І все одно, він розвалюється. Тому, що він відкритий, там дощ, сніг і всі ці фігури, вся фанера - починають розшаровуватися. Хотілося б, звичайно, безкоштовний критий скейт-парк".

Тетяна Шевельова — дитячий психолог. Прагнення підлітків до екстриму може пояснити і професійно, і з материнського досвіду: її донька із задоволенням каталася б на роликових ковзанах.

"Інтерес до екстремальних видів спорту, з точки зору фізіології підлітків - дуже закономірний. Тому, що мозок розвивається таким чином, що мигдалеподібне тіло в мозку, як раз, дуже активно працює і ця частина мозку відповідає за ризик, імпульсивність, агресію. Тому діти - відомі. Якщо дати рекомендацію батькам - просто любити своїх діток, так само, як і любили, коли вони були маленькими; приділяти їм більше часу. Відсутність цього емоційного зв'язку з дітками і провокує їх на якісь екстремальні штучки".

Ключове слово у поясненнях психологів — “любов”. Утім, любові до себе з боку міста не відчувають ані підлітки, ані молоді люди так би мовити, виборчого віку. Не мають вони місця ані для тренувань, ані для змагань. Їздять до Києва чи Європи, показують там непогані результати, але на батьківщині це нікого не цікавить.

"Парк дуже потрібен. У нас молоде покоління підростає. Ось, хлопець у жовтій футболці катається. Йому 13 років. У нього потенціал колосальний. Але йому розкритися ніде. Він просто виходить під будинком кататися і в центр виїжджає. Що-б, з хлопцями покататися, повчитися. Тобто, парк взагалі нам потрібен", - говорить Роман, BMX-ер із 6 річним стажем.

Данило, надія українського BMX, погоджується зі старшим товаришем: "У нас дуже мало місць, де можна розвиватися. І все одно, мені хочеться кататися. У нас часто проходять люди, які кажуть: «Чого ви катаєтеся на пам'ятнику?». Нам просто ніде кататися".

Уповноважені представники міської влади нібито і згодні, що екстремали мають рацію — нічого для них зручного у Дніпрі нема. Але замість конкретних пропозицій — знаходять винних у ситуації.

"До ось цієї каденції міської ради - багатьох речей не було. До цього не вирішувалися питання зі спортивними школами, велодоріжками - до цього не вирішувалися багато питань, пов'язані не тільки зі спортом. Цими питаннями мало хто займався. Ми, наша міськрада, займаємося цими питаннями впритул. Тому, на ваше запитання: «Чому до цього часу в Дніпрі таких речей не було?» відповім дуже просто: «Ними ніхто не займався». В цьому плані - ми будемо займатися і просувати всі прогресивні ідеї. "

Уітм, як нам стало відомо, і особиста зустріч Максима Семенова з Олександром Шикуленком закінчилася нічим. Тим часом збірна Дніпра з екстремальних видів спорту готується до участі у Z-games. На найбільшому в Європі спортивно-музичному фестивалі наші екстремали збираються заявити гучно не тільки про себе, а і про рідне місто. Яке поки що сприймає їх як байстрюків.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...