App Store Google Play

У Дніпрі відомий військовий фотокор презентував виставку «Ведмедики в АТО»

25.06.2016 16:45
У Дніпрі відомий військовий фотокор презентував виставку «Ведмедики в АТО»

Ведмедики – так лагідно танкісти із зони АТО називають свої великі та водночас потужні бойові машини. Танк – головний герой авторської виставки Олександра Шульмана. Сім десятків робіт відомого військового фотокореспондента можна побачити на першому поверсі ДніпроОДА, передає прес-служба відомства.

На фотографіях Олександра Шульмана - Ольга, Чайка, Ластівка та Барсик. Практично всім танкам бійці давали лагідні імена, згадуючи про дружин, подруг, волонтерок, улюблених тварин. Про кожну бойову машину автор виставки може розповідати мало не годину. На світлинах не просто залізні коні, на них – героїчні історії бійців. Виставку Олександр Шульман присвятив своїм бойовим побратимам.

«Я пішов на війну добровольцем. Був у Луганському та Донецькому аеропортах, Щасті, Пісках, Дебальцевому. Перше фото танка зробив в серпні 2014-го – останнє - цієї весни. Це машини моїх друзів із 1-ї, 17-ї, 72-ї, 92-ї та 93-ї бригад. Є дорога для мене фотографія. Це бронетранспортер 80-ї аеромобільної бригади. З тих, що тримали Луганський аеропорт до останнього», - поділився автор виставки Олександр Шульман.

Підтримати друга прийшли його бойові побратими. Вони зі знанням справи роздивляються світлини та шукають машини, на яких воювали самі.

«На фото є наш трофейний танк, - розповів командир взводу 17 танкової бригади Олексій Чабан. - Був напружений танковий бій. Повідомили, що в нашу сторону йде 15 одиниць бронетехніки. А у нас - лише два екіпажі. Думали, що не вдасться вижити. Але врятувала хороша позиція. Так вийшло, що один танк ми підбили та забрали собі. Потім довго воювали на ньому».

Свою «ластівку» на світлинах знайшов і радник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний. Він сам танкіст, з автором виставки познайомився в Пісках. Там і зробили фото.

«Сьогодні презентуємо першу в Україні виставку Олександра Шульмана – «Ведмежата в АТО». Сашка вміє знімати танки, як ніхто інший. У нього виходить передати «душу» цієї великої машини - найголовнішої бойової сили української армії. Влаштовувати в ДніпроОДА експозиції – вже хороша традиція. Раніше свої роботи тут представили волонтерка Беата Куркуль, атошник-фотограф Роман Малко», - зазначив Іван Начовний.

Фотовиставка працює на першому поверсі Дніпропетровської ОДА за адресою: пр. Поля, 1. Далі вона відправиться до Діорами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...