App Store Google Play

У Дніпрі бельгійці показали історичну кінострічку "Cafard"

22.06.2016 21:00
У Дніпрі бельгійці показали історичну кінострічку "Cafard"

21 червня у кінотеатрі "Правда-кіно" презентували фільм бельгійського режисера Яна Бюльтила "Cafard" у пам'ять про події Першої світової війни. Анімаційна повнометражка є художньою трактовкою бойового шляху автобронедивізіону "АСМ" і стала візитівкою нових тенденцій у кіноіндустрії. Привезли фільм до Дніпра Бельгійський інститут ветеранів війни та посольство Бельгії в Україні. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на офіційну сторінку Дніпропетровської ОДА.

"Cafard" – одночасно і мультиплікаційний, і художній фільм. Він був знятий за новітньою технологією "захоплення руху" - цифровий запис рухів, що використовується у розважальному, спортивному, анімаційному та кінематографічному програмному забезпечені. На актора надягають спеціальний костюм з датчиками, що сканують його рухи і передають до комп'ютера. На обриси актора можна накласти будь-що.

У стрічці йдеться про невеликий експедиційний дивізіон бельгійських добровольців, який у 1916 році за наказом короля Альберта І вирушив на допомогу царській армії на галицький фронт. У Карпатах він провів декілька наступів. Потім військовий підрозділ став свідком більшовицької революції, а відступивши до Києва, побачив боротьбу України за незалежність. Бельгійцям вдалося зберегти нейтралітет і не стати на жодну із сторін. Додому військові поверталися через Сибір і територію США.

"Фільм дозволяє краще зрозуміти історію. У шкільних підручниках про Першу світову війну розповідається небагато. Та це неправильно, ми повинні бути відкритими до історії. В основу кінострічки покладені спогади реальних людей, їхні життєві ситуації", – акцентував Повноважний посол Бельгії в Україні Люк Якобс.

"Без минулого немає майбутнього. Сумні події минулого століття об`єднали два народи, і зараз ми спільно вшановуємо всіх, хто загинув у роки Першої світової. Це дозволяє поглиблювати зв’язок між двома країнами, налагоджувати співпрацю. Вважаю, сучасна молодь має знати подібні сторінки історії", – зазначив під час презентації фільму радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин.

Протягом фільму глядачі змогли побачити запеклі бої на території сучасної України, військові злочини проти мирного населення, голод і депортацію в умовах війни. Також кінострічка розповідає про вічні теми – добро і зло, щастя, кохання.

"Нас хвилює все, що пов’язане з війною. Незалежно, це трапилося сто років тому, чи відбувається сьогодні. Біль та смуток однакові в будь-які часи. Це зовсім темне минуле, багато фактів пройшло повз нас. Та настав час відкрити завісу. Обов’язково розповім про побачене друзям з Івано-Франківська, певна, їм невідома ця історія", – подалилася думками волонтер Майя Ряскова, що завітала на прем’єру.

Крім дніпровців, фільм "Cafard" вже побачили одесити, херсонці та запоріжці. До кінця місяця картину переглянуть у Краматорську та Сєвєродонецьку.

Наразі Україна, Бельгія та Франція разом знімають сімейне фентезі "Поліна". В історії українського кіно – це перша масштабна міжнародна робота в цьому жанрі. Зйомки стартували в листопаді 2015 року. У фільмі – історія 11-річної дівчинки, яка вирушила на пошуки правди про свою сім'ю. Головну роль виконує українка Поліна Печененко. З нею на майданчику задіяні зірки європейського та українського кіно. Фільм знімається англійською мовою, розрахований на широку аудиторію і міжнародний прокат. Світова прем'єра кінострічки "Поліна" запланована на осінь 2016 року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...