App Store Google Play

На Дніпропетровщині вимагають відміни перейменування села

21.06.2016 10:20
На Дніпропетровщині вимагають відміни перейменування села

Маленьке село в Дніпропетровській області воює за свою назву. Раніше воно називалось "Красноукраїнка". Тепер стало - "Малярщина". Мешканцям нова назва не подобається, кажуть - село перейменували без їхнього відома. 

"Не було обговорення, не було слухання, ніхто не спитав нашої думки", - говорить Світлана Гаврик, мешканка села.

У Верховній Раді визначили, що назва Красноукраїнка пов'язана із Червоною армією, - тож підпадає під дію закону про декомунізацію. Селяни ж радять депутатам краще вчити історію. І кажуть: назва має зовсім інше походження.

"Тут був Чумацький шлях - козаки ходили по сіль у Крим, і шли через села Красний Став, Червоноукраїнку і Красний Яр - там є красна межа така. От від цього воно і пішло", - говорить Інна Вершицька, мешканка села.

Втім, народні депутати проголосували за те, щоб віднині село називалося "Малярщина". Звідки така назва навіть у сільраді гадки не мають. Коли громаду повідомили про необхідність надати свої пропозиції, селяни направили зовсім іншу назву.

"Ми подали пропозицію "Новоукраїнка". Чому наші пропозиції не були враховані -  невідомо", - говорить Віктор Шапран, голова Дружбівської сільської ради.

Селянам "Малярщина" не до вподоби. Підозрюють, назву в Інституті національної пам'яті взяли ледь не з повітря.

"Нам пояснили, що у нас тут існує балка Малярівська, а звідки вона взялася? У нас навіть старі люди не пам'ятають такої балки", - говорить Яна Баращук, мешканка села.

Мешканці вимагають від Верховної Ради скасувати свої рішення. І вже консультуються з юристами, щоб підготувати позов до суду.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...