App Store Google Play

У Дніпрі впорядковували захаращені проходи і малювали мурал

19.06.2016 15:00
У Дніпрі впорядковували захаращені проходи і малювали мурал

18 червня попри спеку і здивовані погляди перехожих два десятки молодих людей з руху «Дивовижні» та ініціативної групи ДніпроУрбанЧелендж розквітчували одну з найзанедбаніших точок у центрі Дніпра – схил Центрального мосту на вулиці Коцюбинського.

Оточений ломбардами, наливайками і покинутими будинками, що слугують нічним прилистком для безхатьків, цей район – справжня чорна пляма на обличчі міста, оточений хмарочосами, новобудовами та цирком. Він ніби випав з реальності на останні 10 років. Подейкують, що всі прилеглі будівлі давно знаходяться у власності в місцевих мільйонерів-забудовників, які не квапляться руйнувати одноповерхові розвалюхи і будувати щось сучасне, чекаючи вигідної кон’юнктури ринку.

"Сьогодні містяни прийшли, щоб змінити оточення своїми діями. Картина, яку ми разом зображували на стіні - це спосіб сказати, що дніпрянам не байдуже, в якому місті вони живуть, Ми запросили художників з Кісkit Art Studio і вони розробили варіанти малюнку, за які голосували люди. Крім того взаємодія з громадським простором, вкладення свого часу і зусиль у покращення спільного місця показує готовність українців брати персональну відповідальність за зміни на своїй вулиці, в місті, країні", впевнена натхненниця процесу, координатор «Дивовижних» Ольга Корабльова.

За чотири години дружніх зусиль «дивовижна» молодь та небайдужі містяни, які взялися їм допомагати, зібрали на ділянці чотири мішки сміття, заґрунтували стіну і нанесли основні мотиви майбутнього муралу, влаштували для всіх бажаючих соціальний квест на знання своїх прав і методів взаємодії з владою, а також створили за допомогою перехожих громадян інтерактивну карту міських проблем.

Серед останнім дніпрян відзначили брак зелених насаджень, відсутність лавочок, велосипедної інфраструктури, погане освітлення вулиць і парків, стихійну забудову та торгівлю.

Небайдужа молодь з ДніпроУрбанЧелендж не збирається полишати негаразди міського устрою поза увагою і вже готує свої пропозиції щодо впорядкування громадського простору в Дніпрі. Незабаром активісти планують подати їх на розгляд міському голові.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....