App Store Google Play

Як живуть переселенці у Дніпропетровській області?

16.06.2016 16:20
Як живуть переселенці у Дніпропетровській області?

На Дніпропетровщині – п’ять модульних містечок. Вони збудовані в партнерстві з Німеччиною. Одночасно в них може жити понад 2 тисячі переселенців. Стільки ж зараз заселяється в 15 відремонтованих гуртожитків. Люди можуть мешкати в них стільки, скільки потрібно.

«За офіційними даними, з Донбасу на Дніпропетровщину перебралися близько 80 тисяч людей. Не всі змогли фінансово «потягнути» оренду квартири. Альтернативою стали модульні містечка у Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді. Їх допоміг побудувати в області уряд Німеччини. Ми вдячні партнерам з GIZ за те, що сприяють вирішенню нагальних потреб постраждалих від конфлікту на Сході країни», – подякував голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Як живеться переселенцям, німці побачили на власні очі. Делегація на чолі з головою правління Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Танею Гьоннер відвідала транзитне містечко у Дніпрі. Гості зустрілися з переселенцями, поспілкувалися з ними.

Усі модульні містечка однотипні. Вони складаються з будинків з кімнатами сімейного типу, гуртожитку, пральні та адміністративної будівлі. Модулі облаштовані всім необхідним – від меблів до кухонного приладдя. Кухні обладнані електричними плитками, є необхідний посуд, гаряча вода – цілодобово.

У Павлограді найбільше модульне містечко із семи, що зводилися у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях. Його відкрили в лютому 2015-го. Містечко здатне вмістити 640 людей.

«На сьогодні усі будиночки зайняті. Вільні місця – тільки з підселенням», – окреслює реальну ситуацію керівник модульного містечка Віктор Діденко.

Кожен з тих, хто був вимушений тікати з Донбасу, може жити в транзитному містечку від 3 до 6 місяців. Це прописано у відповідному договорі, який укладається з орендарем. У разі потреби термін подовжують. Ціна за проживання – 150 гривень з людини. Дітям до трьох років – безкоштовно. Щоб отримати кімнату в модулі, треба мати довідку переселенця. Рішення про заселення приймає спеціальна комісія при міськраді.

«Наразі ми радимося із владою, як розселити сім’ї переселенців у постійне, а не тимчасове житло», – зазначив генеральний консул Німеччини у Дніпропетровську Вольфганг Мессінгер.

Надають притулок переселенцям і в 15 відремонтованих гуртожитках. Їх привели до ладу коштом ЄС – у Дніпрі, Кам’янському, Вільногірську, Кривому Розі, Новомосковську, Жовтих Водах, Синельниковому та Нікополі. Масштабний проект дозволить понад 2 тисячам людей поселитися в комфортних умовах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...