App Store Google Play

Як живуть переселенці у Дніпропетровській області?

16.06.2016 16:20
Як живуть переселенці у Дніпропетровській області?

На Дніпропетровщині – п’ять модульних містечок. Вони збудовані в партнерстві з Німеччиною. Одночасно в них може жити понад 2 тисячі переселенців. Стільки ж зараз заселяється в 15 відремонтованих гуртожитків. Люди можуть мешкати в них стільки, скільки потрібно.

«За офіційними даними, з Донбасу на Дніпропетровщину перебралися близько 80 тисяч людей. Не всі змогли фінансово «потягнути» оренду квартири. Альтернативою стали модульні містечка у Дніпрі, Кам’янському, Кривому Розі, Нікополі та Павлограді. Їх допоміг побудувати в області уряд Німеччини. Ми вдячні партнерам з GIZ за те, що сприяють вирішенню нагальних потреб постраждалих від конфлікту на Сході країни», – подякував голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Як живеться переселенцям, німці побачили на власні очі. Делегація на чолі з головою правління Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Танею Гьоннер відвідала транзитне містечко у Дніпрі. Гості зустрілися з переселенцями, поспілкувалися з ними.

Усі модульні містечка однотипні. Вони складаються з будинків з кімнатами сімейного типу, гуртожитку, пральні та адміністративної будівлі. Модулі облаштовані всім необхідним – від меблів до кухонного приладдя. Кухні обладнані електричними плитками, є необхідний посуд, гаряча вода – цілодобово.

У Павлограді найбільше модульне містечко із семи, що зводилися у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях. Його відкрили в лютому 2015-го. Містечко здатне вмістити 640 людей.

«На сьогодні усі будиночки зайняті. Вільні місця – тільки з підселенням», – окреслює реальну ситуацію керівник модульного містечка Віктор Діденко.

Кожен з тих, хто був вимушений тікати з Донбасу, може жити в транзитному містечку від 3 до 6 місяців. Це прописано у відповідному договорі, який укладається з орендарем. У разі потреби термін подовжують. Ціна за проживання – 150 гривень з людини. Дітям до трьох років – безкоштовно. Щоб отримати кімнату в модулі, треба мати довідку переселенця. Рішення про заселення приймає спеціальна комісія при міськраді.

«Наразі ми радимося із владою, як розселити сім’ї переселенців у постійне, а не тимчасове житло», – зазначив генеральний консул Німеччини у Дніпропетровську Вольфганг Мессінгер.

Надають притулок переселенцям і в 15 відремонтованих гуртожитках. Їх привели до ладу коштом ЄС – у Дніпрі, Кам’янському, Вільногірську, Кривому Розі, Новомосковську, Жовтих Водах, Синельниковому та Нікополі. Масштабний проект дозволить понад 2 тисячам людей поселитися в комфортних умовах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...