App Store Google Play

У Правду-Кіно приїде посол Бельгії, щоб презентувати історичний фільм

15.06.2016 08:30
У Правду-Кіно приїде посол Бельгії, щоб презентувати історичний фільм

21 червня 2016 року у кінотеатрі «Правда-кіно» відбудеться виставка «Бельгійський автобронедивізіон в Україні» та презентація фільму "Cafard" бельгійського режисеру Jan Bultheel (Ян Бюльтил) з метою вшанування подій Першої світової війни.

Протягом століть бельгійці та українці були втягнуті в протистояння інших. Така ж ситуація склалася в роки Першої світової війни. Запеклі бої широких масштабів, війна із застосуванням хімічної зброї, військові злочини проти мирного населення, пограбування, депортації і голод забрали багато людських життів і залишили цілі міста спустошеними.

У 1916 році бельгійський автобронедивізіон, відомий за своєю абревіатурною назвою 'АСМ' з французької мови (‘auto-canons-mitrailleuses’), був відправлений королем Альбертом І на допомогу царській армії до Галицького фронту. Він провів декілька наступів в Карпатах та в Тернопільській області. Військовий підрозділ пов'яз в більшовицькій революції і відступив до Києва, де став свідком боротьби України за незалежність. Воякам довелося вести переговори щодо свого зворотнього , але їм вдалося знайти шлях додому, пройшовши епічну одіссею через Сибір та тріумфальний «зірковий тур» територією США.

Історія 'АСМ' читається як сценарій фільму, але тільки в 2015 році бельгійський режисер Jan Bultheel (Ян Бюльтил) вирішив прийняти виклик. У його повнометражному фільмі "Cafard" використовується остання анімаційна техніка "захоплення руху" (“motion capture”). Фільм зіштовхує глядача з вічною темою: відчай батька і доньки, що міг мати місце у будь-якій війні, будь-де в світі та будь-коли.

Виставка, яка простежує історичні факти, на яких заснований фільм, буде встановлена у фойє кожного кінотеатру. Ґрунтовно документована виставка була підготовлена Бельгійським Інститутом ветеранів війни, з ініціативи Посольства Бельгії.

Посол Бельгії в Україні Люк Якобс, який буде презентувати виставку та фільм у Дніпрі, зауважив, що він був приємно здивований зацікавленістю, яку викликає історія 'АСМ' у сьогоднішній Україні. Він зазначив також про схоже відновлення інтересу до важливої інвестиційної діяльності бельгійських промисловців на Донбасі в період до Першої світової війни. "Історія різними шляхами нагадує нам, як перепліталися долі наших країн в той час. Ми були штучно відокремлені занадто довго з тих пір, тому ця реальність все більше розкривається зараз", - на завершення сказав він.

План заходу:

11:00-18:00 – робота виставки;
17:30-18:00 – прес-конференція за участю посла Бельгії в Україні Люка Якобса;
18:00 – показ фільму "Cafard".
Вхід для глядачів вільний за попередньою реєстрацією за тел.:
+38 (056) 371 42 02 та +38 (093) 347 37 56 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...