App Store Google Play

На Дніпро очікують "дивовижні" зміни, до яких може долучитися кожен

13.06.2016 18:00
На Дніпро очікують "дивовижні" зміни, до яких може долучитися кожен

Усвідомлення власної відповідальності за спільне та її реалізація в діях кожного українця - це шлях до створення чистих, яскравих, доглянутих мiст та селищ. Громадська організація «Дивовижні» - це активні українці, які популяризують, стимулюють та розвивають відповідальність громадян та громад за спільний соціальний простір. За три роки діяльності "Дивовижні" провели вже багато акцій у Києві, Дніпрі, Запоріжжі та в інших маленьких містах України. Своїм прикладом вони надихають людей брати відповідальність за справи у власному дворі, під’їзді, вулицях чи населеному пункті, стимулюють та навчають громади разом вирішувати спільні проблеми.

"Своїми діями ми хочемо показати, що розвиток міста, розвиток своєї країни можливий тільки за співпраці громадського сектору і влади. Тільки через діалог ми можемо ефективно змінювати своє місто",- сказала нам в інтерв'ю голова громадської організації  "Дивовижні" Ольга Корабльова.

- Олю, чи багато людей приєднується до організації і залишаються небайдужими?


- Ми хоч і громадська організація, але ми позиціонуємо себе більше як рух, до якого люди долучаються, роблячи позитивні зміни у своєму оточенні. Ми починали діяльність 3 роки тому з акцій, на які приходило кілька наших друзів. Зараз до наших активностей "Дивовижних тусовок" долучається в середньому 20-30 людей. Приміром, до нещодавньої київської події (ми робили малюнок на мосту) долучилося більше 50-ти учасників. Крім подій, які організовує безпосередньо наша команда, ми через соцмережі оголошуємо так звані "Дивовижні вихідні". Ти можеш здійснити якусь позитивну зміну, чи в своєму дворі, чи на вулиці і продемонструвати іншим, що це не важко, надихнути їх діяти теж. Прояви активності громадян на місцях ми наносимо на нашу інтерактивну карту "позитивних змін", адже не треба чекати поки "Дивовижні" прийдуть у ваш двір - варто діяти самостійно! Наша мета – не відремонтувати усі ліфти чи двори в Україні, а дати людям інструмент, як вони можуть зробити це самостійно. Ми лише створюємо приклад для змін.


- Наскільки мені відомо, ви об’єднали зусилля з урбаністичною ініціативою «Темные пятна Днепропетровска», чи співпрацюєте ви ще з якимись громадськими організаціями?

- Так, в кожному місті у нас абсолютно різні формати роботи, але основне, що ми хочемо донести - це те, що коли ми об'єднуємося, у нас є більше можливостей і більше ресурсів зробити суттєві зміни, тому в Дніпрі, починаючи свій проект роботи з містом, ми об'єдналися з "Темними плямами Дніпропетровська" і розробили цілу стратегію роботи з містом. У "Темних плям" є мапа занедбаних місць в центрі Дніпра. Ми взяли одну таку “темну пляму” - прохід від центру до набережної вулицю Коцюбинського. Тут комплекс проблем: зруйнований троуар, відсутність кришок каналізаційних люків, кілька покинутих іржавих МАФів, сміття від локальних кафе розкидане по прохожій частині, опорна стіна моста в оголошеннях і нецензурних написах. "Темні плями..." зробила урбаністичний аналіз місця, розробили проект покращення простору, а “Дивовижні” зайнялися активізацією людей, організацією невеличких акцій із елементами благоустрою та юридичними аспектами.  Зараз ми також працюємо із командоюпрофесійних художників “Kickit Art Studio”, які зацікавилися перетвореннями на вулиці Коцюбинського і розробили два ескізи малюнку опорної стіни моста. Жителі міста можуть проголосувати в соцмережах на нашій сторінці за той варіант малюнку, який вони хочуть бачити у Дніпрі.  В інших містах ми теж маємо багато партнерів, з якими співпрацюємо і які допомагають нам.

- Що ви називаєте "вдалою акцією"?

- Ми дуже хочемо, щоб люди самоорганізовувалися та робили свої маленькі, але такі важливі зміни. "Дивовижні" лише  надихають і показують позитивний приклад. Ми вважаємо, що наша акція вдалася, коли через місяць, через півроку до нас приходить лист, у якому людина каже, що їй так сподобалась наша подія, що вони зібралися з сусідами і нарешті посадили дерева і тепер у дворі є садочок, відремонтували дитячий майданчик або ініціювали створення ОСББ. Це означає, що “хвилі” позитивних змін ширяться і проактивність стає нормою .

- Розкажіть детальніше про проект "Добросусідство", над яким ви зараз працюєте.

"Добросусідство" - це ще один напрямок нашої роботи. Ми хочемо відродити нашу давню традицію бути добрими сусідами. Ми віримо в те, що всі люди сусіди. Один із механізмів, який ми розробили, це система наліпок з зображенням того, чим ти готовий поділитися із своїм сусідом. Ці наліпки можна розклеїти у себе на поштові скриньці. Так жителі під’їзду можу дізнатися, що ти готовий поділитися викруткою, драбиною, а в замін ти готовий провести урок англійської чи домашнє печиво. Це перший крок для того, щоб потоваришувати із своїми сусідами. Це дуже просто. Так діє економіка спільної участі. Завдяки тому, що люди починають обмінюватися, вони починають знайомитися і далі у майбутньому, можливо, створять ОСББ.


- Чи виникають проблеми з матеріалами під час втілення у життя проектів або інші фінансові труднощі?

- Якщо кожен учасник прийде із пензликом, то все необхідне вже є. Нам допомагають виробники: можуть надати безкоштовну фарбу, рукавички. Також долучаються соціальні ініціативи. Нещодавно ми стали партнерами  UCBI -Української ініціатива зміцнення громадської довіри, за фінансування Американського агенства з міжнародного розвитку USAID. Ми також намагаємося робити власні маленькі акції, так звані, "корисні" корпоративи для компаній, під час яких співробітники висаджують дерева або прибирають парк і потім кошти, які вони нам залишають ми вкладаємо в матеріали і в наші подальші акції.  

- А як місцева влада ставиться до вашої діяльності?

- Кожну нашу публічну акцію ми узгоджуємо з місцевою владою і хочемо показати такими діями, що розвиток міста, розвиток своєї країни можливий тільки через діалог  громадського сектору і громадян. Ми завжди беремо дозволи, якщо втручаємося у міське середовище. Це інколи тривалий і не простий процес. Але ми спиймаємо дозвіл не як формальність. А як можливість взаємодії довіру між містянами і владою.

- Що потрібно для того, щоб приєднатися до вас і стати "дивовижним" українцем?

- Ми називаємо "дивовижним" кожну людину, яка хоче змін і готова брати персональну відповідальність за майбутнє. Не варто чекати поки мер чи депутат прийде і вкрутить лампочку у її під’їзді, а самим зробити маленьку, але конкретну дію для того, щоб її двір, вулиця, місто стали кращим. Тому, якщо ви підбираєте недопалок на вулиці та кидаєте його у смітник, якщо ви подзвонили і повідомили комунальним службам про відсутність кришки каналізаційного люку, ви вже дивовижний. Можна приєднатись до наших акцій дуже о, ми оголошуємо про кожну на нашій сторінці у Facebook. А можна зібратися з друзями чи сусідами, прибрати парк або під’їзд.

- Найближчий проект у Дніпрі відбудеться 18 червня, це саме нанесення муралу на стіну, він буже останнім чи плануються ще проекти?


- Це не останній проект. Наступний захід відбудеться 24 червня і буде проходити у форматі "світового кафе". Під час неформальної бесіди з експертами кожен зможе дізнатися, наприклад, як взаємодіяти з владою, як організувати своїх сусідів і прибрати свою вулицю, чи потрібен на це дозвіл, де набрати свою команду, щоб створити власний соціальний проект. А що стосується 18 червня, то це буде продовження перетворень на вулиці Коцюбинського. Цей захід ми назвали “Дивовижна майстерня”, бо кожен учасник зможе власноруч зробити своє місто кращим і кофортнішим. Бажаючі зможуть разом з художниками долучитись до створення муралу-малюнку на опорній стіні моста. На освітній території можна буде задати питання юристу-експерту. Наприклад, що робити, якщо у дворі з’явився незаконний МАФ? Як працює місцева рада або до якого депертаменту звертатися якщо біля будинку вистачає пішохідного переходу. Також на відвідувачей чекає маленький соціально-відповідальний квест, під час якого команди зможуть краще дізнатися про те, як можна розвиватися у своєму місті та взаємодіяти з ним.

- Також мені відомо, що окрім акцій ви проводите челенжі...


- Ми подумали: "Як кожна людина може допомогти своєму місту стати кращим?". Та спробували зробити ДніпроУрбанЧеленж. Можна було сфотографувати проблемний об'єкт на вулиці, наприклад, яму на тротуарі або відсутність достатнього освітлення на вулиці, вказати точну адресу та нам. Далі ми мали на меті формувати мапу проблемних місць і передавати її місцевій владі для того, щоб комунальники або відповідальна служба звернули увагу на цю проблему. Це також такий маленький механізм взаємодії жителя міста і міських служб.

Після нашої бесіди Оля поїхала до Запоріжжя, де вже наступного дня Дивовижні влаштували костюмований флеш-моб, на якому  всі супергерої міста зібралися на Святі Сусідів у парку Енергетиків. Відвідувачі мали змогу прийняти участь у захоплюючому квесті з елементами благоустрою території, пограти в футбол, навчитися екологічним лайфхакам, виграти  дивовижні подарунки та, звісно ж, зрозуміти як працює місцеве самоврядування та навчитися робити  місто комфортнішим своїми руками.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....