App Store Google Play

Наскільки українці довіряють українським судам та чи знають про зміни у Конституції

11.06.2016 10:00
Наскільки українці довіряють українським судам та чи знають про зміни у Конституції

Рівень довіри до суддів в Україні найнижчий у Європі і один із найнижчих у світі. У 2015 році він упав до критичних 5%. Лише півтора відсотки опитаних жителів Дніпропетровської області, як і решти областей східного регіону, повністю довіряють українським судам. Саме поширеність корупції серед суддів, на думку 62% опитаних, найбільш негативно впливає на довіру до судової влади.

Такими виявились результати дослідження, оприлюдненого Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» і Центром політико-правових реформ.

Шляхом опитування було виявлено ТОП-5 проблем у судовій системі України. Загалом в Україні та Дніпропетровській області зокрема на першому місці корупція.  На друге місце жителі Дніпропетровської області поставили залежність від політики. Далі йдуть залежність від олігархів, кругова порука та замовлені рішення. 

Безпосередньо сам запит на судову реформу в Україні вважають одним із найголовнішим питанням на сьогодні, проте на Дніпропетровщині вважають, що є важливіші реформи. 

Загалом в Україні доволі низька обізнаність громадян зі змістом Основного Закону країни – Конституції. Половина населення взагалі не читала її текст, а близько третини читали лише окремі її підрозділи. З усіма розділами знайомі лише близько 10% населення. З тих, хто зі змістом Конституції знайомився, половина робила це для того, аби знати свої права. 

Серед більшості опитаних (88%) зберігається переконання, що вищі органи державної влади та посадовці постійно або час від часу порушують Конституцію. Близько половини (52%) вважають, що це порушення є постійним, систематичним, причому порівняно з опитуванням 2014 року ця частка зросла на 7%.

Досить невелика частка населення знає про плани внесення змін до Конституції. Лише 5% добре знають про те, які саме зміни планується вносити. 

Щодо того, який орган має розробляти зміни до Конституції, переважає думка, що це має бути якийсь спеціальний незалежний орган, до складу якого увійдуть представники різних гілок влади та незалежні експерти (цю позицію підтримали 46% опитаних). 

Необхідність проведення судової реформи в Україні підтримує абсолютна більшість українських громадян (80%). 

Варто зазначити суттєве зростання (на 12%) порівняно з 2014 роком підтримки ідеї повного оновлення всього суддівського корпусу, з одночасними зменшенням на 9% підтримки звільнення частини суддів після розслідування. Суттєво (на 10%) зросла й підтримка варіанту призначення суддів якимось незалежним від влади органом.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....