App Store Google Play

У Соборного району Дніпра з'явився свій герб, прапор і логотип

10.06.2016 08:00
У Соборного району Дніпра з'явився свій герб, прапор і логотип

Дев'ятого червня Соборний (колишній Жовтневий) район Дніпра отримав свій герб, прапор та логотип. Таке рішення було прийнято на сесії райради одноголосно. 

Ідея провести конкурс серед мешканців району належала заступнику директора Інституту реформ та інновацій Антону Андрієнко. Він з колегами запропонував голові Соборної ради Артему Тимареву, в рамках підписаного меморандуму про співпрацю, організувати конкурс.

Конкурсна комісія отримала безліч варіантів гербу. Фінальна версія - колективна творчість. Ідея використати сову, як символ знань (у цьому районі розташовані майже всі вищі навчальні заклади міста), належить молодій вчительці початкової школи. Реалізував її професійний геральдіст за покликом душі.

Символіка герба пояснюється на офіційній сторінці Соборної районної у місті Дніпропетровську раді у Facebook:

Герб Соборного району мовою символів передає історичні та природні особливості району.
Основною фігурою герба є срібний обеліск, який уособлює найстарішу кам’яну споруду і першу історико-архітектурну пам’ятку Дніпра– дорожню милю 1,2, яка була споруджена у 1787 році на місці закладення Преображенського собору. Наразі миля, що розташована на території Соборного району біля східної огорожі Преображенського собору, – єдиний «мовчазний свідок» народження міста, що зберігся до нашого часу.
Включення милі до герба Соборного району має під собою понад двохсотлітнє геральдичне підґрунтя, адже ще у 1796 році в канцелярії тодішнього губернатора Івана Хорвата був складений проект герба міста на Дніпрі, який містив зображення милі3. Проект не зазнав затвердження, але залишився в історії як перша спроба презентації теперішнього Дніпропетровська в геральдиці.
З боків обеліск підтримують дві золоті сови. Одна з них як символ мудрості, освіти і знань уособлює розташовані на території Соборного району вищі навчальні заклади Дніпра та всесвітньо відомі науково-дослідницькі інститути. Друга сова уособлює найстарішу у Дніпропрi ландшафтну пам’ятку – парк імені Т. Г. Шевченка, який є визнаною прикрасою міста і району.
Срібні зірки аналогічні до зірок з герба Дніпра вказують на територіальну приналежність Соборного району та підпорядкованість Дніпровськоï міській раді.
Пурпуровий (малиновий) колір у гербі символізує шляхетність, достоїнство і владу, адже в історичному минулому на території району проживали найбільш визначні мешканці міста та представники місцевої влади. Синій колір уособлює річку Дніпро, вздовж берега якої територія району простягнулася майже на 10 км. Золото в гербі є символом добробуту та славних досягнень і подій, якими багата історія району. Срібло символізує щирість і душевну відкритість мешканців, а також притаманну району екологічну чистоту.

Автори герба: Потап О.Ю., Данович С.В., Баришева Ю.М.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нема жодної відомої людини в нашій країні, яку українці не облили б брудом. Навіть дісталось Тарасу Григоровичу і Григорій Савичу.Шевченко – дівчат кохав. Сковорода – вино і сир любив, їзд...
Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...