App Store Google Play

Переданий американцями військово-польовий шпиталь за 7,6 млн доларів простоює в тилу

05.06.2016 18:00
Переданий американцями військово-польовий шпиталь за 7,6 млн доларів простоює в тилу

Переданий Україні майже рік тому американський військово-польовий шпиталь вартістю $ 7,6 млн простоює в глибокому тилу. Поранених не привозять, немає лікарів і унікального обладнання. 

Про це стало відомо ще 18 серпня минулого року. Американський уряд передав нашим військовим комплекс під назвою EMEDS, або експедиційну систему медичної підтримки - мобільний госпіталь, який об'єднує сучасне медичне обладнання та новітні медичні ноу-хау, повідомляє hromadske.tv.

Шпиталь можна розбити навіть в чистому полі. Він має власні генератори, системи очищення води і продукування кисню для вентиляції легенів. Комплекс здатний 10 днів працювати абсолютно атономно - на медикаментах і запасах також переданих американською стороно. Крім цього, американці провели тренінги для українських лікарів по роботі з апаратурою.

"Американські солдати, коли йдуть під кулі, вони знають, що якщо їх поранять, і якщо вони живими дітсануться  цієї лікарні, то 97%, що вони виживуть", - говорить капітан армії США Олена Емспаркер.

Що стосується українських реалій, то через півроку після отримання шпиталю історій про дива порятунку в американському шпиталі не можуть пригадати навіть волонтери, які вивозять поранених з місць запеклих боїв. За півроку жодного ефекту госпіталь не дав, тому перетворився на тиловий медпункт 95-ї десантної бригади, запевняє представник волонтерського десанту в Міноборони Богдан Ковальов.

"Цей госпіталь був розміщений за 85 кілометрів від зіткнення, в благополучному Славкурорті. Тобто допомога там надається на рівні лікування якихось там чиряків, застуди", - стверджує Ковальов.

У березні 2015-го Богдан півтора тижні провів в EMEDS, який тоді стояв в Слов'янську. Він зрозумів, що сам госпіталь і його унікальна апаратура простоюють, а припаси зникають. І тоді він вирішив оприлюднити інформацію про його нецільове використання.

У свою чергу в Міноборони оперативно спростували оприлюднену Ковальовим інформацію.

"Шпиталь використовують за призначенням. Він працює в безпечнішій зоні - 70 кілометрів від лінії фронту в районі Слов'янська. За чотири місяці там лікувалися понад 500 чоловік. Надавали як терапевтичну, так і хірургічну допомогу", - заявив тоді начальник прес-служби ВДВ Руслан Линник.

У той же час волонтери, які вивозять поранених воїнів, послугами даного госпіталь практично не користуються, оскільки просто не знають, як до нього дістатися.

"По-перше, не уявляю, де б він там міг бути. Я ж кажу, ми не один десяток днів провелив Славкурорті . Тому що ми разом з 95-кою стояли в Пісках і ми заїжджали і туди до них. Там типу штаб був, ну і там знаходилася база 95-ки тоді. Не було ніякого шпиталю.  Він же не невидимка, правильно?" - Каже парамедік Галина Алмазова.

"Тренінг був пройдений, навички роботи отримані, а що далі сталося з матеріально-технічною базою, мені невідомо", - говорить медик, який пройшов стажування в EMEDS.

У свою чергу після скандалу було прийнято рішення розмістити госпіталь в іншому місці - EMEDS був перевезений в Костянтинівку, яка на даний момент є глибоким тилом.

"Але поранених сюди як і раніше не привозять. ..в наметах немає ані лікарів, ані унікального обладнання. Дорогі медикаменти і витратні матеріали, в кращому випадку, лежать упакованими, якщо не перемерзли. Місцеві жителі не пам'ятають, щоб в госпіталь приїжджали карета швидкої", - підкреслює видання. 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...