App Store Google Play

Кримінальний портрет районів Дніпра: Де страшно жити

03.06.2016 16:20
Кримінальний портрет районів Дніпра: Де страшно жити

Ми часто чуємо про те, що показники вуличної злочинності невпинно зростають. Тож задалися питанням: які злочини є найпоширенішими в Дніпрі, де вони трапляються і чи можна за показниками злочинності сформувати такий собі портрет окремого району?

Де у Дніпрі жити не страшно - фото 1

Центральний і центровий

Найбільше заяв і звернень надходить саме із Шевченківського (Бабушкінського) району Дніпра. Це цілком очікувано, адже тут найбільша концентрація людей – офіси, торгові центри, транспортні вузли.

Ми аналізували дані патрульних за 25 видами злочинів. З них Шевченківський район – лідер в 11 позиціях. На перших чотирьох сходинках він зустрічається загалом у 22 видах злочинів. Тобто за кількістю скарг на правопорядок тут беззаперечне лідерство. Це переважно майнові злочини, найвищі по місту показники ДТП – знову ж таки, через концентрацію транспорту. Також патрульні фіксують тут найбільше наркоточок порівняно з іншими районами міста.

Гроза автомобілістів

Другу сходинку посідає Соборний (Жовтневий район). Тут також досить висока концентрація злочинів, адже район близький до центрального. Проте статистику тут роблять переважно злочини та правопорушення, пов'язані із транспортом. За даними патрульних, тут зафіксовано найбільше з усіх районів випадків заволодіння авто, крадіжок з авто та оформлення ДТП.

Патрульні з середини січня по травень зафіксували загалом понад 25 тисяч порушень правил дорожнього руху у місті. Майже 60% з них складає перевищення швидкості, друге за популярністю – водіння без документів, третє – проїзд на заборонений сигнал світлофора, ігнорування знаків та правил проїзду перехресть.

Соборний район на фоні всіх інших відрізняється найбільшою кількістю відкритих кримінальних справ. Наш лідер – Шевченківський район – за цим показником лише третій.

Бандитський Амур

Амур-Нижньодніпровський район, за яким тягнеться слава вотчини дніпровського бандитизму, як бачимо, посідає лише третю сходинку. За частотою лідерства у різних категоріях злочинів та порушень – він також на третій сходинці.

Картину вуличної злочинності, за даними патрульних, на Амурі створює лідерство за заявами про вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, крадіжки з квартир. Доповнює портрет те, що в цьому районі патрульні нарахували другий по місту показник за кількістю виявлених наркозлочинів.

Гроші і "стволи"

Четверте місце у рейтингу посідає Новокодацький (Ленінський) район. Цікаво, що за кількістю відкритих кримінальних проваджень він поступається лише Соборному, обходячи Шевченківський та АНД.

Якщо в центральних районах переважають майнові злочини без насильства, то Новокодацький район має лідерство за показниками розбоїв, зафіксованих патрульними. Найвищі показники по місту тут також у виявленні боєприпасів, вилученні зброї, тілесних ушкодженнях та підробленні грошей.

Дніпровський Лас-Вегас

Чечелівський район посідає п'яту сходинку з кількості правопорушень. В жодній з категорій моніторингу патрульних він не лідирує. Другу сходинку посідає у категорії шахрайства та нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Сусідній з ним Центральний (Кіровський) район за кількістю пригод посідає шосту сходинку. З усіх категорій він має найвищий показник за виявленням залів гральних автоматів. Цікаво, що район межує із лідером по злочинності – Шевченківським, проте має значно спокійнішу обстановку.

У тихому омуті

Найнижчі показники злочинності у лівобережних Індустріальному та Самарському районах. В жодному із видів злочинів вони не мають лідерства.

В Індустріальному районі другі показники по місту щодо сімейних сварок та виявлених точок гральних автоматів.

Самарський район взагалі має найнижчі показники чи не з усіх узагальнених даних: правопорушення, кількість кримінальних проваджень, ДТП. Проте тут другий показник по місту (як за даними патрульних, так і по кількості кримінальних проваджень) щодо зґвалтувань.

Як бачимо, цифри десь підтверджують, а десь спростовують уявлення про Дніпро кримінальний. Для когось це привід замислитися над зміною місця проживання, а комусь просто підказка, де треба уважніше стежити за особистими речами та дорогою, а де треба бути особливо обережним, вертаючись додому у пізній час.

Як робилося дослідження

Основою стали відповіді на запити від Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області щодо цифр звернень та відкритих кримінальних справ з початку року до травня. Крім того, були взяті дані відділу моніторингу патрульної поліції Дніпра з 17 січня 2016 року до травня.

Тут важливий нюанс – патрульні збирають лише первинну інформацію за першим викликом. Тож для формування карти довелося відштовхуватися від даних Єдиного реєстру досудових розслідувань – тобто тих фактів, про які у слідчих є необхідний мінімум доказів. Проте, дані патрульних беруться за основу у показниках дорожньої ситуації і для загальної характеристики району, адже саме те, що бачать патрульні, і відображає обстановку на вулицях міста.

З усього масиву можливих показників ми обрали кількість звернень, і кількість справ, що розслідуються – аби можна було порівняти, як запит населення співвідноситься із активністю кримінальної поліції. Щоби відобразити на карті різнопланові показники були взяті найжорсткіші злочини проти особи – убивства, найпоширеніші з майнових – крадіжки, а також транспортні пригоди. 

Depo.Дніпро

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...