App Store Google Play

УКРОП виокремив ризики псевдореформи судової системи

01.06.2016 14:20
УКРОП виокремив ризики псевдореформи судової системи

"Українське об'єднання патріотів - УКРОП" висунуло заяву щодо псевдореформи судової системи. Про це повідомляє прес-служба політсили.

Цього тижня парламент готується розглянути проект закону стосовно внесення змін до Конституції України щодо правосуддя (№ 3524). Також до порядку денного внесений законопроект про судоустрій та статус суддів (№ 4734). Президент України переконував суспільство в тому, що ці законопроекти спрямовані на відновлення довіри до судової системи, посилення незалежності суддів та забезпечення права громадян на справедливий суд. Проте детальний аналіз вказує на протилежне.

«Українське об’єднання патріотів» вважає, що ухвалення та реалізація пропозицій змін до Конституції та законопроекту про судоустрій і статус суддів призведе до звуження прав громадян на справедливий суд, позбавить багатьох з них можливості захистити свої інтереси, спричинить ще більшу узурпацію влади очільником держави та поставить судову систему в повну залежність від його волі.

УКРОП виокремив основні ризики, закладені в законопроектах.

1. Пряме звуження права громадян на захист своїх інтересів у суді: встановлюється, що представляти інтереси потерпілих в цивільних і адміністративних справах зможуть тільки професійні адвокати, що позбавить права на захист людей, які не зможуть сплатити за їхні послуги. Компетенція судових органів змінюється з «усіх правовідносин» на будь-які «юридичні спори» та «кримінальні обвинувачення», що позбавить громадян можливості звернутися до суду з багатьох питань.

2. Посилення впливу голови держави при призначенні суддів: судді призначатимуться указом Президента України після розгляду подання Вищої ради правосуддя. Відтак, замість «церемоніальної» функції, очільник держави отримує повне право вирішувати, кому бути суддею, а комі – ні. Саме ж внесення подання Вищою радою правосуддя набуде суб'єктивного характеру, адже кандидатам можуть відмовити у поданні на підставі «наявності обґрунтованого сумніву».

3. Надання президентові інструменту формування ручних судів та введення до складу того чи іншого суду договороздатних служителів Феміди: голова держави отримає право впродовж двох років утворювати та розпускати суди, переводити суддів з одного суду до іншого, зокрема, до апеляційних, вищих спеціалізованих судів та Верховного суду. 

4. Відсутність чітких механізмів повного оновлення суддівського корпусу: не передбачене оголошення конкурсу на всі без винятку суддівські посади. Вища рада юстиції, яка відповідає за очищення судової влади та її професійність, змінює лише назву, але аж ніяк не склад, залишаючись підконтрольною президентові. 

5. Посилення репресивної сутності прокуратури: за нею фактично буде закріплена функція здійснення досудового розслідування.

6. Відсутність можливості покарання військових злочинців з боку держави-агресора: ухвалення змін до Конституції відкладає ратифікацію Римського статуту. 

Народні депутати з УКРОПу не підтримуватимуть змін до Основного закону в частині правосуддя та законопроекту про судоустрій та статус суддів. «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» закликає всіх відповідальних народних обранців голосувати проти псевдореформи, яка позбавить громадян України можливості відстояти справедливість у суді, яка не має нічого спільного зі справжньою незалежністю судової гілки влади та остаточно зачистить її від принципових представників суддівського корпусу.  

Ми переконані, що Президент України повинен дотримуватися Конституції й бути гарантом прав і свобод громадян, а не розпорядником їхніх доль через кишенькові суди.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....