App Store Google Play

Дніпровська школа внесена до списку "авторських"

31.05.2016 15:30
Дніпровська школа внесена до списку "авторських"

27 травня разом з іншими освітніми закладами України Свято останнього дзвоника відзначила і середня школа №58. Однак це був не просто Останній дзвоник  - 110 разів він вже лунав для випускників альма-матер.

Урочисте "несовкове" святкування відбулося у форматі "концерту для своїх", а не традиційних "лінійок". Особливо активну участь у підготовці ювілейних заходів взяли випускники 2006р. - серед них і майстриня петриківського розпису, яка наразі керує дитячим гуртком, і відома співачка, і ще багато-багато талановитих, успішних сьогодні колишніх учнів.

Історія школи почалася ще в 1903 році (коли було закладено приміщення), а вже з 1905р. воно функціонувало саме як освітній заклад - чоловіча гімназія. Потім був "робфак". З 1930 року у школі викладав відомий український письменник Василь Чаленко, на честь якого і перейменована колишня вулиця Фрунзе. 

З особливим теплом, по-батьківські вітав дітей і педагогічний колектив школи директор В'ячеслав Фірсов.

"Саме як 58-а неповна середня школа наш заклад існує з 1933 року і в 1941-му перший випуск пішов одразу на фронт. Багато з наших учнів були у партизанах, у бельгійських загонах.

Сьогодні випускники нашої школи живуть в Австралії, Ізраїлю, США, Німеччині.

 

Мабуть, більше в місті немає школи, де б працювали ліфти. А в нас є. Продукти та інші вантажі з підвалу підіймаються ліфтом на 2-3 поверх.

У нас майже 100% наповненість школи – навчається понад 400 дітей. В той час, як у інших школах, розрахованих на 1200 місць, маємо тільки 500-600 учнів.   

У нас працює філіал студії «Веснянка». Наші діти приймали участь у міжнародних конкурсах, привозили дипломи і призові місця. Випускниця Ліля Железняк вступила навчатись на факультет дизайну у Краковському університеті. По всім іншим предметам її не можна назвати успішною ученицею. Але ми її не «вбили», не «забили» талант, а навпаки підтримали, дали можливість займатись улюбленою справою.

Також у нас сильний гурток тхеквондо. Ось у мене навіть зберігається медаль одного з наших учнів – призера чемпіонату Європи. Існує таке правило – призерам видають дві медалі: одну спортсмену, іншу – для навчального закладу, що його виховав.

Ми – єдина в Україні державна школа з дистанційною формою навчання. Також ми паралельно долучаємось до проекту «Школа майбутнього» - це експеримент з позакласною формою навчання.

Форми навчання, що існують сьогодні в школі, - не актуальні, вони не відповідають ані потребам дітей, ані викликам і ритму сучасного життя. Класна форма навчання вбиває індивідуальність. Сьогодення потребує від нас переходу на індивідуальні форми навчання, вимагає приділяти увагу кожній дитині окремо, її здібностям, талантам. Класова форма навчання – масова, вона діє штампами. Чи навчили, чи не навчили – але випустили.

Дистанційна форма навчання дозволяє дітям не відвідувати заняття в школі, але вони постійно отримують ті ж самі завдання, що й інші учні, надсилають свої роботи засобами електронного зв’язку. А також відвідують 2 сесії на рік, під час яких підтверджують свої знання.

Причини, чому дітей переводять на дистанційну форму навчання, - геть різні. Наприклад, це талановиті спортсмени, які більшу частину життя проводять на зборах, змаганнях. Також є діти, батьки яких тимчасово мешкають за кордоном. Через матеріальні причини – наприклад, матері чотирьох дітей важко кожного дня зібрати дітей до школи. Через релігійні причини, коли дитина не може навчатися за загальним графіком. Є діти з числа переселенців – наприклад, дівчинка з Криму, зараз мешкає у Херсонській області, а навчається у нас. Інша учениця – з Маріуполя. Зараз чекаємо ще дітей із зони АТО. Допомагаємо таким дітям вирішувати всі організаційно-паперові питання.

В школі без підтримки педагогічного колективу нічого б цього не вдалося б досягти. У нас кожен вчитель – фанат своєї справи. 

Сьогодні наш навчальний заклад є базовим для Міністерства освіти для експериментального запровадження дистанційної форми навчання. В Україні є ще три подібні школи, але вони всі приватні.

На даний момент в рамках програми наш педагогічний колектив створив понад 1000 лекцій на електронних носіях.

Потрібно також враховувати, що у кожної дитини – індивідуальна здатність сприймати матеріал. І коли батьки жаліються, що на дітей велике навантаження по учбовій програмі – вони самі винні. Адже кожен бажає бачити в своїй дитині в першу чергу генія, а не особистість.

Ми почали експериментувати над процесом навчання ще у 1996 році – по програмі здорового способу життя. І на практиці дійшли висновку про 4 складові здоров’я – фізичне, психічне, соціальне і інтелектуальне. Ось ці чотири складові є запорукою здорової людини. І ми не маємо права їх зіпсувати. Здоров’я – це єдине, що дається нам природою, все інше можна придбати. Тому наша задача – якомога менше створювати умов, які б забирали здоров’я. А тим більше, якщо дитині зірвати психіку, то її відновити неможливо. Як правило, це відбувається через надмірне навантаження та зависокі вимоги. А тоді дивуються – чому безсоння у дитини, чому серцебиття надмірне.

А в мене розмова з батьками коротка. У кожної матері, що приходить влаштовувати свою дитину, я в першу чергу запитую – що ви хочете, чого очікуєте, яка мета? Якщо вона відповідає: «Хочу, щоб моя дитина проектувала, розмовляла п’ятьма мовами, перемагала всі олімпіади», то моя відповідь однозначна «До побачення! Нам з вами не по дорозі». Якщо ж батьки хочуть бачити здорову і щасливу дитину, у якої є її власне дитинство, то ласкаво просимо! Коли в дитини є здоров’я, то без діла вона в нас сидіть не буде.

Головне – витримати вікові рамки. Адже природу не обдуриш. Батьки набирають цілу купу додаткових занять, платять великі гроші, а бідна дитина вже аж синя від навантаження. До нас в школу приходить понад 70% хворих дітей, при чому хронічно хворих.

Здоровий спосіб життя – ось наша головна спеціалізація.

Наша спеціалізація – це підтримка дітей, це радість дітей. Багато батьків радіють, що діти не хочуть йти зі школи. Це не тому, що вони у нас байдикують. Просто ми на них не тиснемо. Коли людина матиме потребу в цих знаннях, вона їх отримає за будь-яку ціну", - розповів В'ячеслав Фірсов у ексклюзивному інтерв'ю "ДНІПРОГРАДУ".

Отож, до власного ювілею школа отримала пречудовий подарунок - наказом Міністерства оствіти України ЗОШ №58 внесено до списку авторських школ. Всього таких в Україні налічується 26 закладів. Бажаємо освітянам творчої наснаги та нових досягнень! 

 

 

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...