App Store Google Play

Куб речей як ілюстрація біди вимушених переселенців - виставка у Дніпрі

30.05.2016 10:30
Куб речей як ілюстрація біди вимушених переселенців - виставка у Дніпрі

У Дніпропетровську відкриттям виставки «Без місця», присвяченої переселенцям в Україні, розпочався фестиваль аудіовізуального мистецтва «Конструкція», що відбувається за підтримки Агентства міжнародного розвитку США (USAID).

Інсталяцію «Зал прибуття» розташували в залі очікування залізничного вокзалу «Дніпропетровськ-Південний» бачила кореспондент Радіо Свобода. Витвір дизайнерів має вигляд величезного куба, що складається з різнобарвного, ніби «спресованого» одягу й взуття, що вже були у вжитку.

За словами організаторів, представників об’єднання «Культура медіальна», арт-об’єкт має нагадувати глядачам про проблеми, пов’язані з переселенцями в Україні, а також про цінність людського співчуття знедоленим.

 

«Хтось побачить у кубі в поспіху зібрані переселенцями речі, хтось – матеріальні цінності, через які переселенці не полишають своїх напівзруйнованих домівок, ризикуючи життям. А інша людина побачить лахміття, яке замість того, щоб викинути, в пориві співчуття люди передають вимушеним переселенцям. Куб – це позиція. І ми нею обмежені», – кажуть організатори.

Виставку доповнюють два зали з медіа-інсталяціями – «Транзитна зона» та «Зал очікування», де на десятку мультимедійних екранів та на широкому екрані демонструють відеооповіді вимушених переселенців із Донбасу та Криму, які розказують свої історії виїзду з батьківщини й адаптації до нових умов.

Організатори кажуть, що обрали залізничний вокзал «Південний» місцем для виставки не випадково: вокзал із його типовою радянською архітектурою, великим соцреалістичним мозаїчним панно та захаращеною територією бачиться їм як «місце невизначеного стану».

За офіційними даними, наразі у Дніпропетровській області налічується понад 80 тисяч переселенців із Донбасу й Криму.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...