App Store Google Play

У Дніпропетровську нагородили переможців фольклорного фестивалю «Ой, зав’ю вінки та й на всі святки!»

27.05.2016 10:00
У Дніпропетровську нагородили переможців фольклорного фестивалю «Ой, зав’ю вінки та й на всі святки!»

Конкурсний фестиваль цілий день проходив у парку ім. Богдана Хмельницького. У ньому взяли участь учні 9 дніпропетровських дитячих музичних шкіл, з якими керівники вивчають елементи традиційної народної культури, становлення яких відбувалось протягом багатьох століть. З-поміж інших учасниками фестивалю стали колективи клубних закладів міста (Будинок культури сел. Чаплі, «Лоц-Кам’янський Будинок культури», філія КДК «Кайдацький») та фольклорно-обрядовий театр «Родослав». Професійне журі переглянуло усі номери і визначило переможців. Їх нагородив директор департаменту гуманітарної політики міської ради Геннадій Глядчишин.

«Приємно, що така яскрава фольклорна подія проводиться в нашому місті уже в 15 раз в рамках авторського проекту «Фольклорні скарби передмість Дніпропетровська». У фестивалі взяли участь багато дітей і головне – такий захід виховує у сучасного покоління відчуття причетності до свого народу, повагу до національних традицій. Вітаю усіх учасників і переможців і маю надію зустрітися на цьому фестивалі наступного року. Наш міський голова впроваджує стратегію « Дніпро – культурна столиця», отже будемо зберігати та розвивати все найкраще», - сказав Геннадій Глядчишин.

Дипломи фестивалю Ой, зав’ю вінки та й на всі святки!» отримали: солістка фольклорного гурту «Яворина» Валентина Тимощук. (Будинок культури сел.. Чаплі), фольклорний гурт «Калина» (Центральна міська бібліотека ім. Шевченко), хор старших класів музичної школи №18, ансамбль української народної пісні «Горлиця» (Будинок культури сел. Чаплі), хор ветеранів голосів України Лоц -Каменського будинку культури.

Третє місце в номінації «Обрядодія» отримав фольклорний ансамбль «Вишиваночка» музичної школи №14 та фольклорний ансамбль «Дзвіночки» музичної школи №3. Друге місце у цій номінації посів фольклорний ансамбль «Барвінок» музичної школи №12. Першим місцем у номінації нагороджено ансамбль «Червона калина» музичної школи №8 та фольклорний ансамбль «Заграва» музичної школи №10.

Третім місце у номінації «Пісні весняно-літнього календарного циклу» нагородили фольклорний ансамбль «Зоряночка» музичної школи №13. Друге місце у цій номінації посів дует музичної школи №8 Аліна Алєксєєва і Костянтин Грицай. Перше ж місце у фольклорно-обрядового театру «Родослав» та фольклорного гурту «Яворина» (Будинок культури сел. Чаплі). Друге місце у номінації «Народна хореографія» присуджено зразковому ансамблю народного танцю «Водограй» (філія КДК «Кайдацький»). Перше місце у цій номінації посів вокально-хореографічний гурток центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді.

Гран-Прі фестивалю отримав фольклорний колектив «Україночки» музичної школи №16. Усім нагородженим, окрім дипломів, вручили й цінні подарунки.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...