App Store Google Play

ОПОРА про вибори в 27 окрузі: переможе УКРОП, або ОБ, або хто завгодно

25.05.2016 13:15
ОПОРА про вибори в 27 окрузі: переможе УКРОП, або ОБ, або хто завгодно

Згідно Постанови ЦВК № 108, 19 травня офіційно розпочався виборчий процес із проведення проміжних виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі № 27 (Дніпропетровська область). Громадянська мережа ОПОРА пропонує проаналізувати політичну ситуацію у виборчому окрузі № 27 та передумови проміжних виборів до Верховної Ради України на цьому окрузі.

Центр одномандатного виборчого округу № 27 розташований на правому березі м.  Дніпро, у Соборному районі (раніше – Жовтневий район). ОВО включає: Соборний район, частина Центрального району (виборчі дільниці № 121299 – 121309, 121316, 121317), частина Самарського району (виборчі дільниці № 121464 – 121466, 121480) районів м. Дніпро. Загальна кількість виборчих дільниць – 86. Орієнтовна кількість виборців – 141 932.

Нагадуємо, 9 квітня 2012 року ЦВК встановила нові межі одномандатних виборчих округів, що викликало занепокоєння у громадських організацій, що проводять спостереження за виборчим процесом в Україні. Зокрема, Громадянська мережа ОПОРА заявила, що здійснений ЦВК перегляд меж виборчих округів у деяких областях створює більш сприятливі умови, ніж у 2002 році, для використання адміністративного впливу на виборчий процес. Адже межі переважної більшості районів збігаються з межами виборчих округів. Це полегшує органам державної влади та органам місцевого самоврядування забезпечити належну організацію виборчого процесу в межах того округу, до якого входить підпорядкована їм територія, натомість, створює сприятливі умови для здійснення цілеспрямованого і не передбаченого законом втручання у виборчу кампанію.

2014 року на партійному з’їзді Анастасію Староскольцеву було висунуто кандидатом від Блоку Петра Порошенко на позачергових виборах народних депутатів України, розпочалась активна підготовка до виборчих перегонів, але до ЦВК її документи так і не потрапили. Через внутрішньопартійні чинники, на виборчому окрузі № 27 так і не було зареєстровано жодного кандидата від Блоку Петра Порошенка. Натомість, активну підтримку кандидату в народні депутати, самовисуванцю Борису Філатову проявив Юрій Луценко від ПП «Блок Петра Порошенка «Солідарність», тим самим забезпечивши входження Бориса Філатова до фракції БПП у парламенті. Проте, вже рівно за місяць Борис Філатов написав заяву про вихід з фракції. 24 грудня 2015 року, у зв’язку з обранням на посаду міського голови м. Дніпропетровська Борис Філатов припинив повноваження народного депутата України.

На останніх місцевих виборах, що відбулись 25 жовтня 2015 року, 42 депутатські мандати в Соборній районній раді розділили чотири політичні партії: ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» - 18 депутатів, ПП «Опозиційний блок» - 15, ПП «Блок Петра Порошенко «Солідарність» - 5, ПП «Громадська сила» - 4. Головою районної ради було обрано Артема Тімарєва (ПП «Блок Петра Порошенка»).

До міської ради від Соборного району м. Дніпра було обрано 10 представників ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», 1 від Самопомочі (В'ячеслав Мішалов – секретар міськради), 3 – ПП «Опозиційний блок».

В обласній раді Соборний район представляють 4 представники ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП», 1 від ПП «Опозиційний блок».

Проте, на сьогодні жоден експерт не зможе спрогнозувати результати виборів по даному округу, оскільки він має дуже високий рівень електоральної мінливості. До того ж, вибори відбудуться у незвичний літній час.

До прикладу, на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 205 середня явка виборців виявилася прогнозовано низькою і склала 35,2% (станом на 20:00). Це на 21,75% менше, ніж на позачергових виборах народних депутатів в цьому ж окрузі.

ОПОРА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...