App Store Google Play

Нова молочна лабораторія на Дніпропетровщині обслуговуватиме пів-України

19.05.2016 12:30
Нова молочна лабораторія на Дніпропетровщині обслуговуватиме пів-України

Унікальний лабораторний комплекс відкрили на Дніпропетровщині. Він забезпечить швидке та точне визначення якості молока. Така лабораторія – друга в країні. Надсучасне обладнання працює автоматично і дозволяє проводити 200 аналізів за годину. Проект реалізували за підтримки канадського уряду.

«Дніпропетровщина співпрацює з багатьма країнами світу. Канада – одна з них. Іноземні інвестиції та фінансова допомога дозволяють реалізовувати проекти у різних галузях. Серед них – і сільське господарство. Сьогодні в області з’явилася унікальна молочна лабораторія. Вона дозволить надавати послуги не тільки місцевим фермерам, а й підприємцям з інших регіонів», - зазначив очільник Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Лабораторний комплекс – автоматизований. Його обслуговує один спеціаліст. Перевірка молока триває не більше 10 секунд. Отримані результати одразу передаються на комп’ютер та зберігаються в одному файлі. Так формується база даних перевірок.

Під час проведення аналізу молока спеціаліст не знає, яке саме підприємство надало зразки. Замість назв та адрес на тарі – спеціальні штрих-коди. Це забезпечує об’єктивність та неупередженість досліджень.

«Користуватися послугами лабораторії зможуть будь-які підприємства молочної галузі. Проведення незалежних досліджень на сучасному обладнанні дозволить отримувати повну інформацію щодо якості молока: вміст жиру, лактози, білка, сечовини тощо. Додатково в лабораторії працюватимуть консультанти. Вони зможуть порадити, як покращити показники. Це допоможе виробникам підвищити якість молочної продукції», - розповів менеджер проекту Максим Максимов.

Дніпропетровська лабораторія аналізу якості молока – друга в Україні. Перший такий комплекс відкрили 2 місяці тому у Львові. Планують, що обидві лабораторії зможуть обслуговувати підприємства та ферми з усієї України.

«Відкриття молочної лабораторії – тільки один з результатів співпраці Дніпропетровщини з канадським урядом. В регіоні вже створили 3 молочні кооперативи та демонстраційну ферму з залученням канадських коштів. Отримані з Канади гроші також вкладають у реконструкцію діючих господарств, навчання підприємців», - додав перший заступник очільника облдержадміністрації Олег Кужман.

Дніпропетровщина входить до п’ятірки областей-лідерів з розвитку агропромислового комплексу в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...