App Store Google Play

У Дніпропетровську визначили лауреатів театрального конкурсу «Січеславна»

17.05.2016 09:00
У Дніпропетровську визначили лауреатів театрального конкурсу «Січеславна»

У залі Дніпропетровського академічного молодіжного театру зібралися близько 200 культурних діячів, акторів і режисерів з різних міст України. В очікуванні оголошення переможців деякі шепотілися, намагаючись вирахувати, хто ж саме здобув почесні звання. Церемонія нагородження вийшла тривалою, та у теплій, майже сімейній атмосфері, час ішов непомітно. Зробити сюрприз, побажати творчих успіхів митцям прийшов і міський голова Борис Філатов.

Очільник міста на Дніпрі зазначив, що зараз мерія робить все для того, аби забезпечити мистецьку галузь міста на Дніпрі належним фінансуванням. Допоможе в цьому дуже амбітна, як її назвав сам міський голова, програма «Дніпро – культурна столиця».

«Під неї, за моєю ініціативою, міська рада виділила фінансування. Я впевнений, що у 2017 році ми збільшимо його. Та вже сьогодні для нашого прекрасного фестивалю нам вдалося знайти кошти на Гран-прі – фестивалю у 25 тис.Грн. і премію «Надія Січеславни» - 3 тис. грн», - сказав Борис Філатов.

Володарем премії «Надія Січеславни» цьогоріч став молодий режисер В’ячеслав Барко. Зізнається, у свій спектакль «Не відлітай» вірив, та не думав, що його оцінять так високо. Це його дипломна робота. Зараз митець навчається у Харківському інституті мистецтв, а далі хоче присвятити своє мистецтво Україні. Зараз для нього перша статуетка перемоги у фестивалю дорожча за будь яке золото.

«Усе це дуже несподівано. У голові такий гармидер після всього, що сталося.Для мене це символ того, що всі старання та пошуки, усі вагання були не марні. Я багато в чому сумнівався, та мені допомагали друзі», - каже В’ячеслав Барко.

Головний приз фестивалю і нагороду «Січеславна» здобув художній керівник Дніпропетровського драматичного молодіжного театру «Віримо» Володимир Петренко.

Перегляд і рецензування конкурсних робіт тривало з 14 по 25 квітня. Цьогоріч за здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2016» змагалися 19 театрів. Це 9 театрів Дніпропетровська, Дніпродзержинський академічний театр ім. Лесі Українки, 5 театрів Запоріжжя, 3 театри Кривого Рогу, Павлоградський театр ім. Б.Захави. За майже два тижні конкурсних відборів журі переглянуло 33 вистави. Серед тих, хто оцінював творчі доробки – театральні критики і мистецтвознавці.

Фестиваль-конкурс «Січеславна» має свою славетну історію. Він існує з часів проголошення незалежної України. У 2016-му головна театральна подія стала частиною програми міського голови Бориса Філатова «Дніпро – культурна столиця».

Очільник міста на Дніпрі упевнений – підтримка і розвиток культури є одними з головних пріоритетів міської влади.

«Січеславна» вже традиційно відкриває нові таланти серед театральної спільноти. Нагороди фестивалю вручають за кращі драматичну, пластичну, лялькову вистави. Серед номінацій також «Краща жіноча роль ІІ плану», «Краща чоловіча роль ІІ плану», «Краща головна жіноча роль», «Краща головна чоловіча роль», «Краща сценографія», «Краща режисерська робота», «Краща пластика у виставі», і «Краще музичне оформлення» тощо.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...