App Store Google Play

Суд відмовився задовольнити необґрунтовані апетити нахабного Каснера

16.05.2016 16:20
Суд відмовився задовольнити необґрунтовані апетити нахабного Каснера

16 травня у господарському суді Дніпропетровської області відбулося заключне судове засідання за позовом Олександра Каснера проти Людмили Хом'як.

Нагадаємо, підприємець вимагає з учасниці гурту «Вертеп» понад 129.000 грн. у якості плати за оренду приміщення на Червоній, 11. Раніше за цією адресою знаходився патріотичний магазин «Білокнижник».

Як і кілька засідань перед тим представник позивача не з’явився у судове засідання. Між тим суддя розглянув справу по суті й виніс вердикт.

Позивачі так попри численні прохання судді Ігоря Никуленка так і не змогли вірно – з юридичного чи бодай арифметичного боку - обгрунтувати суму заборгованості. Відтак, суддя вирішив відхилити некоректно підраховані індекси пені, та інфляційних втрат.

Як пояснив Дніпрограду адвокат відповідача Дмитро Михалевич, це пов’язано з тим, що передача коштів від митців до орендарів приміщення жодним чином не фіксувалася – не надано ані квитанцій щодо отримання коштів, ані рахунків, які виставлялися.

«Фактично сума боргу взята зі стелі. По-перше, Договір складений неправильно. Каснер нібито надає в оренду нежитлове приміщення, а насправді воно житлове, не виведене з житлового фонду. По-друге він взагалі не є його власником, а сам є орендарем і предметом договору є суборенда, що заборонено. Ну насамкінець - заявлена сума боргу не бере до уваги термін позивної давності (3 роки), виставили за весь час користування приміщенням, хоча артисти ним давно не користуються», - пояснив точку зору відповідачів адвокат.

Останню обставину суд врахував. Отже, враховуючи термін позивної давності і відсутності обґрунтованих розрахунків суд вирішив задовольнити позов Каснера О.Є. частково. Згідно з вироком, відповідач має сплатити 65 000 грн. У виплаті пені, інфляційних компенсацій та інших дописаних Каснером «тістечок» суд відмовив.

Враховуючи суспільний резонанс справи, волонтерську діяльність мистецької агенції «Арт-Вертеп» та неодноразові виступи «Вертепу» в зоні АТО судом запропоновано оформити розстрочку з виплати боргу.

Прийняте рішення сторонами та спостерігачами назване компромісним. Жодна зі сторін не заявила про намір апеляції.

Втім, невирішеним залишається питання щодо викраденого Каснером майна мистецької агенції. Нагадаємо, Олександр Каснер взимку 2014 року конфіскував з «Білокніжніка» роботи народних майстрів. Вони не мали ніякого відношення до Людмили Хом'як і знаходилися в магазині з метою продажу. Зокрема, в полоні у Каснера виявилися 12 картин і дві роботи з дерева учасника АТО, бійця батальйону «Дніпро-1» Дмитра Лебедєва.

Як зазначив слідчий, який веде справу про повернення майна митців, йому досі не вдалося зустрітися з Олександром Каснером, аби з’ясувати долю викрадених речей. Тому, вочевидь, у справі «нахабні забудовники проти українських митців» ще зарано ставити крапку.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...