App Store Google Play

У Дніпропетровську унікальний хор з 400 голосів заспівав «Многая літа»

15.05.2016 13:00
У Дніпропетровську унікальний хор з 400 голосів заспівав «Многая літа»

Масове виконання композиції стало головною особливістю цьогорічного фестивалю «Наддніпрянських Пасхальних піснеспівів». Нині він вперше проходить в рамках програми міського голови Бориса Філатова «Дніпро – культурна столиця». Ідея створити найбільший за історію заходу хор виникла у самих учасників. Від імені очільника міста на Дніпрі учасників і гостей культурної події привітала його заступник Олена Молошна.

Зранку на Монастирському острові вже зібралися учасники фестивалю. Біля Свято-Миколаївського храму тут встановили велику сцену. Гостей не бракувало – попри хмарну погоду насолодитися першими співами прийшли близько двох сотень дніпропетровців. Приєднатися духовного відродження традицій людей закликав церковний дзвін.

«Це чудове світле свято. Зараз міська влада робить все для того, аби наше місто розвивалося як культурний центр України. Ми дякуємо всім творчим колективам за ті традиції, які вони зберігають для нас і наших дітей», - зазначила Олена Молошна.

Настоятель Спасо-Преображенського кафедрального собору отець Ярослав фестиваль піснеспівів називає вимогою часу. Бо ж зараз як ніколи люди прагнуть до своєї духовної спадщини.

«У пасхальному фестивалі підкреслено велику ідею найбагатшої спадщини православної церкви. Через нинішню ситуацію в країні такий фестиваль не так просто організувати. Та людей багато. І це дуже добре. Є живий інтерес. Ми не сперечаємося, нікого не лаємо. Ми славимо Господа і показуємо можливості церкви»,

Фестиваль має свою славну історію. Цьогоріч місто зустрічає його вже в тринадцяте. Учасниками «Наддніпрянських пасхальних піснеспівів-2016» стали 20 світських, церковних і дитячих колективів із Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Нікополя та Харкова.

Одні з учасників фестивалю – жіночий ансамбль «Калинка». У його складі співають молоді педагоги Дніпропетровської школи №19. Нині їх восьмеро, та згодом, каже керівник ансамблю Анастасія Савелій, на них чекає розширення. Натхненні сьогоднішнім виступом хору у майбутньому «Калинка» також хоче використовувати цей досвід у своїй творчості.

«Дуже подобаються духовні твори. Вони близькі до душі та об’єднують. У нас молодий колектив. Ми можемо не лише навчати діток, а ще й збиратися разом і ділитися своїми радощами. Єдиний дух – найголовніше, що може бути в колективі», - Анастасія Савелій.

XІІІ Всеукраїнський фестиваль «Наддніпрянські Пасхальні піснеспіви» заснований Дніпропетровською міською радою та Дніпропетровським єпархіальним управлінням Української Православної церкви. За історію культурної події на сцену фестивалю вийшли майже 10 тис учасників з 33 міст України та світу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...