App Store Google Play

У Дніпропетровську унікальний хор з 400 голосів заспівав «Многая літа»

15.05.2016 13:00
У Дніпропетровську унікальний хор з 400 голосів заспівав «Многая літа»

Масове виконання композиції стало головною особливістю цьогорічного фестивалю «Наддніпрянських Пасхальних піснеспівів». Нині він вперше проходить в рамках програми міського голови Бориса Філатова «Дніпро – культурна столиця». Ідея створити найбільший за історію заходу хор виникла у самих учасників. Від імені очільника міста на Дніпрі учасників і гостей культурної події привітала його заступник Олена Молошна.

Зранку на Монастирському острові вже зібралися учасники фестивалю. Біля Свято-Миколаївського храму тут встановили велику сцену. Гостей не бракувало – попри хмарну погоду насолодитися першими співами прийшли близько двох сотень дніпропетровців. Приєднатися духовного відродження традицій людей закликав церковний дзвін.

«Це чудове світле свято. Зараз міська влада робить все для того, аби наше місто розвивалося як культурний центр України. Ми дякуємо всім творчим колективам за ті традиції, які вони зберігають для нас і наших дітей», - зазначила Олена Молошна.

Настоятель Спасо-Преображенського кафедрального собору отець Ярослав фестиваль піснеспівів називає вимогою часу. Бо ж зараз як ніколи люди прагнуть до своєї духовної спадщини.

«У пасхальному фестивалі підкреслено велику ідею найбагатшої спадщини православної церкви. Через нинішню ситуацію в країні такий фестиваль не так просто організувати. Та людей багато. І це дуже добре. Є живий інтерес. Ми не сперечаємося, нікого не лаємо. Ми славимо Господа і показуємо можливості церкви»,

Фестиваль має свою славну історію. Цьогоріч місто зустрічає його вже в тринадцяте. Учасниками «Наддніпрянських пасхальних піснеспівів-2016» стали 20 світських, церковних і дитячих колективів із Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Нікополя та Харкова.

Одні з учасників фестивалю – жіночий ансамбль «Калинка». У його складі співають молоді педагоги Дніпропетровської школи №19. Нині їх восьмеро, та згодом, каже керівник ансамблю Анастасія Савелій, на них чекає розширення. Натхненні сьогоднішнім виступом хору у майбутньому «Калинка» також хоче використовувати цей досвід у своїй творчості.

«Дуже подобаються духовні твори. Вони близькі до душі та об’єднують. У нас молодий колектив. Ми можемо не лише навчати діток, а ще й збиратися разом і ділитися своїми радощами. Єдиний дух – найголовніше, що може бути в колективі», - Анастасія Савелій.

XІІІ Всеукраїнський фестиваль «Наддніпрянські Пасхальні піснеспіви» заснований Дніпропетровською міською радою та Дніпропетровським єпархіальним управлінням Української Православної церкви. За історію культурної події на сцену фестивалю вийшли майже 10 тис учасників з 33 міст України та світу.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


4 роки тому Дніпро позбувся тягаря гріхів і злочинів одного з організаторів Голодомору та офіційно став Дніпром.З тих пір навіть затяті противники узаконення цієї народної назви забули й згадувати про...
Юрій Фоменко

Біля річки Жовтої

1648 року, вночі з 15 на 16 травня, військо Речі Посполитої вишикувалося для здійснення маршу до урочища Княжі Байраки ...Чим була та битва під Жовтими Водами? Початком визвольної війни? Початком бурж...
Олександр ВАЙС

Окупація

Окупація завжди починається з брехні. Певною мірою окупація і є брехнею. Довгими й марними намаганнями називати речі тим, чим вони не є і привласнюванням їх тими, кому вони ніколи не належали. Наш вип...
Колись Чорний ліс тягнувся від Карпатів до Дніпра, а Голубий ліс на Січеславщині займав майже повністю Петриківський, Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський та Павлоградський райони.Про що сві...