App Store Google Play

На Дніпропетровщині більше 700 сімей переселенців отримали допомогу від Німеччини

14.05.2016 18:00
На Дніпропетровщині більше 700 сімей переселенців отримали допомогу від Німеччини
У Дніпропетровській області понад сім сотень родин переселенців стали учасниками програми підтримки від Німеччини. З травня по вересень їм буде нараховуватися грошова допомога. За кошти люди зможуть придбати продукти та речі першої необхідності.

«Дніпропетровщина однією з перших надала притулок постраждалим зі Сходу. Сьогодні у нас мешкають близько 80 тисяч переселенців. Аби їх підтримувати, облдержадміністрація співпрацює з різними організаціями та міжнародними партнерами. Один з ключових – Німеччина. Це і гуманітарна допомога, і економічна співпраця. Сподіваємося на подальшу плідну кооперацію», – зазначив радник голови Дніпропетровської ОДА Віталій Литвин.
Серед тих, хто отримав допомогу від німецької сторони, – і родина Титаренків. Два роки тому Оксана приїхала до Дніпропетровська з Луганщини. На руках тримала однорічного сина Кирила. «Коли приїхали, було складно – і матеріально, і морально, адже покинули дім, роботу. Дізналися про цю програму, подали заявку і отримали позитивну відповідь. Для нас це дуже велика допомога», – каже жінка.

Дякує за підтримку і Олена Гресь. Вона – з Горлівки Донецької області. Утекла від війни разом з чоловіком та чотирма дітьми. П’яту дитину жінка народила вже у Дніпропетровську.

Відбір учасників проходив протягом двох місяців у два етапи. Спочатку ті, хто зареєструвався, пройшли експрес-опитування. Найбільш вразливі сім’ї визначила комп’ютерна програма. Потім переселенців відвідала спеціальна комісія, яка на практиці оцінила якість їхнього життя.

На Дніпропетровщині на участь у програмі подали заявки понад 2 тис. родин переселенців. Пройшли відбір – більше 700.

Протягом п’яти місяців вони будуть отримувати на кожного члена родини по 660 грн. Гроші надходитимуть на картку, якою можна розраховуватися в гіпермаркеті Метро.

Серед покупок можуть бути продукти, засоби гігієни, одяг, посуд, побутова техніка. Неможна купувати тютюн, алкоголь, предмети розкоші. Якщо кошти будуть використовуватися не за призначенням, картку заблокують. Невитрачені гроші повертатимуться на рахунок програми.

Проект триватиме протягом року. Наразі стартувала друга хвиля. До середини травня сім’ї переселенців, що не встигли зареєструватися під час першої хвилі, можуть пройти експрес-анкетування. Ті, кого оберуть, скористаються допомогою з липня по листопад.

Програма фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини і реалізується за підтримки благодійного фонду «Diakonie Katastrofenhilfeі».
«Програма спрямована на вирішення нагальних потреб постраждалих від конфлікту на Донбасі. З початку війни ми виділили близько 30 мільйонів євро, більше мільйона піде на дану програму. Плануємо й надалі підтримувати тих, хто потребує допомоги», – акцентував генеральний консул Німеччини у Дніпропетровську Вольфганг Мессінгер.

На Дніпропетровщині офіційно зареєстровано близько 80 тис. переселенців.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У 2014 році в ці дні ми створили у Дніпрі Штаб Національного Захисту - структуру, яка стала координуючим центром сил Майдану, нової влади і, спільно з Правим сектором, організатором Добровольчого Руху...
Юрій Фоменко

Про деукраїнізацію

Наше місто ніколи і ніяка Катерина не засновувала. Просто перейменували Половицю. Що видно з цієї мапи 1779 року. Сто років губернське місто намагалося "побороти" Половицю -"В середине ХIХ века офицер...
Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...