App Store Google Play

Юний винахідник з Дніпропетровщини підкорятиме Силіконову долину

12.05.2016 16:00
Юний винахідник з Дніпропетровщини підкорятиме Силіконову долину
Студент з Дніпропетровщини Михайло Литовченко виборов право презентувати свій винахід на саміті в американській Силіконовій долині. Його модульну електростанцію обрали із більше тисячі проектів. Вже у червні юний винахідник захищатиме проект перед світовими бізнесменами та науковцями. Якщо здобуде перемогу, отримає кошти на будівництво власної електростанції. Про це повідомили у департаменті освіти і науки облдержадміністрації.

Цього літа в Силіконовій долині пройде великий Міжнародний підприємницький саміт. Переможець отримає кошти на втілення в життя власного винаходу. Цього року для участі в конкурсі подали рекордні 1075 заявок зі 104 країн. Експерти змагання обрали 102 півфіналісти, які у квітні взяли участь у онлайн-голосуванні. У фінал потрапили 15 найкращих ідей та 15 стартапів. Вони будуть представлені на Міжнародному підприємницькому саміті у Силіконовій долині. До фіналу потрапив і молодий винахідник з Дніпропетровщини Михайло Литовченко.

Винахід Михайла – модульна електростанція, яка працює за рахунок течії води. Його розробка може забезпечити енергією і прісною водою ферму чи невеличке виробництво. Також проект покликаний зберегти берегову лінію від вимивання. Хлопець розробляв проект майже чотири роки. Ділиться: потяг до винахідництва у нього від батька та діда.

«Мої батько та дід – інженери, навчали мене не просто дивитись на світ, а прагнути змінити його, зробити кращим, - розповідає Михайло Литовченко. – Ми раніше жили на березі річки, я зацікавився як з’являються хвилі, як можна використати їх енергію – так і з’явилась ідея винаходу».

На Міжнародному підприємницькому саміті науковець презентує свій винахід. Якщо проект сподобається інвесторам, дніпропетровець отримає кошти на його реалізацію. Михайло Литовченко вважає, що розробка має зацікавити відвідувачів саміту.

«За песимістичними прогнозами робота готової електростанції окупиться вже за три роки, за оптимістичними – за рік, - розповідає про переваги своєї розробки дніпропетровський винахідник. - Це не лише корисний, але й вигідний проект».

Михайло Литовченко – випускник Дніпропетровського відділення Малої академії наук. Хлопець неодноразово перемагав у всеукраїнських та міжнародних конкурсах. Його розробки відзначили на наукових змаганнях у США, Нідерландах та Швеції. У 2015-му Михайло отримав золоту медаль престижного американського конкурсу проектів сталого розвитку I-SWEEEP.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...