App Store Google Play

На Дніпропетровському підприємстві УТОС виготовляють тактильну тротуарну плитку

05.05.2016 13:30

На Дніпропетровському навчально-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих виготовляють полімерно-піщану тротуарну плитку. Враховуючи специфіку підприємства, там розробили тактильну плитку для людей зі слабким зором та незрячих. Про це Дніпроград повідомляє з посиланням на Громадське ТБ.

Сировиною для плитки є пісок та відходи побутового пластику — це подрібнені відра, тазки, пакувальні матеріали. Вона не руйнується під впливом морозу, води, порівняно з бетонними виробами. За словами менеджера підприємства, це єдиний в Україні виробник полімерно-піщаної плитки.

Підприємство дає роботу людям з інвалідністю: крім незрячих, там працюють люди з іншими проблемами зі здоров’ям, з якими складно знайти роботу.

«Я з-під Луганська, з Лутугиного. Маю лише чотири відсотки зору, — розповідає Олександр Ворона, підсобний працівник цеху. — На цьому підприємстві я з зими, до цього працював на приватного підприємця — це пекло. А тут я дуже задоволений умовами: у мене два вихідних, робочий день вісім годин, соцпакет, зарплату не затримують».

За словами старшого менеджера підприємства Сергія Ткаченка, плитку, вироблену в Дніпрі, купують Львів, Івано-Франківськ, Житомир, Рівне, ведуться перемовини з Одесою. Їхню плитку вкладуть на Хрещатику біля реконструйованого ЦУМу. Проте Дніпропетровська влада, за словами Сергія, не хоче ні бачити, ні чути підприємство УТОСу.

«У місті немає жодної зупинки, обладнаної для людей з інвалідністю. Нам потрібно хоча би вісім зупинок: у нас є два підприємства, плюс у місті є два гуртожитки, де живуть люди зі слабким зором і незрячі. Щоб зробити зупинку, треба зробити проект, якого не існує в Україні. Щоб його зробити, потрібно його затвердити в районній раді, потім у міській раді, обласній і далі по колу. Це нікому не треба. Інваліди необхідні тільки самим собі і тим, хто їх оточує», — підсумовує Сергій Ткаченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...