App Store Google Play

Куточок відпочинку бійців АТО на вокзалі Дніпра припинить існування?

27.04.2016 19:50
Куточок відпочинку бійців АТО на вокзалі Дніпра припинить існування?

Куточок відпочинку бійців АТО, відкритий 4 червня минулого року на Центральному вокзалі Дніпропетровська, нині потребує допомоги. Лави активних добровольців рідшають на очах. Кажуть: війна стає звичною річчю в житті городян. А найбільш активні — просто втомлюються. Аби зберегти добру справу, волонтери звернулися до місцевої влади.

Зараз у куточку відпочинку військових на дніпропетровському вокзалі – тихо. Потягу ще не було. Волонтери кажуть: трапляються дні, коли кількість відвідувачів сягає двохсот. Пункт працює 24 години на добу, 7 днів на тиждень. І лише вісім жінок-чергових змінюють одна одну протягом доби.

Наталя Шишенда, волонтер «Фонду оборони України»: «У нас зараз виникла гостра нестача кадрів - в нас просто немає кому чергувати. Другий рік війни дається взнаки: люди починають впадати у відчай, вигоряти. Дуже прошу усіх, хто небайдужий, хто може допомогти - напишіть мені на Фейсбуці чи залиште повідомлення».

Чергування волонтерів на залізничному вокзалі полягає у тому, аби зустріти бійців АТО, перевірити документи, запропонувати гарячі напої, розмістити зі зручністю. Крім того, волонтери надають військовим ігри та книги, а також  слідкують, щоб не проспали посадку на потяг.

Наталя Шишенда згадує: «До нас завітали багато різних представників з багатьох країн світу. У Тому числі були предстваники ОБСЄ, гості з Чехії, та США. І всі вони дивувалися тому простому факту, що вся наша ініціатива існує виключно на волонтерських засадах. Адже в інших країнах для цього існують спеціальні державні програми».

За кордоном подібні пункти відпочинку розташовані на вокзалах чи не кожного міста. Для України ця практика нова. Дніпропетровський куточок – другий та останній, створений після харківського. Яка мова може йти про державну програму, коли навіть більшу площу для відпочинку захисників отримати не вдається?

«Мені б дуже хотілося, аби наше міське чи обласне керівництво (я не сподіваюся добратися так високо - на рівень держави), звернуло б на нас увагу і знайшло б якусь можливість допомогти нам», - звертається до розпорядників бюджетів волонтерка.

Турбота про подорожуючих бійців на владному рівні – мрія волонтерів. Адже справа не лише в затишку. Втомлених АТОшників підстерігають шахраї. Волонтерки розповідають: трапляється, що у загальному залі очікування під маскою доброчинності їх напувають снодійним і грабують. Натомість куточок відпочинку для учасників АТО – це острівець безпеки від вокзальних крадіїв та «клофелінниць». Але зараз він, як ніколи, потребує помічників. Тож як маєте вільний час і сили — долучайтеся.

9 канал

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...