App Store Google Play

У двох крупних містах Дніпропетровської області відбулась панахида за загиблими чорнобильцями

26.04.2016 17:20
У двох крупних містах Дніпропетровської області відбулась панахида за загиблими чорнобильцями

26 квітня, в день 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, у храмі Святого Луки, що на території 7-ї лікарні, пройшла панахида за тими, хто першим прийняв на себе смертельний удар радіації. У панахиді взяли участь міський голова Андрій Білоусов, народний депутат України Олександр Дубінін, голова громадської організації чорнобильців Микола Нещерет, заступники міського голови, керівники районних адміністрацій, промислових підприємств та громадських організацій.

Після панахиди відбулася хресна хода до пам'ятного знака «Чорнобиль – вічний біль України», розташованого поблизу військового кладовища по вулиці Слісаренка (колишня вулиця Скаліка). Вшанувати пам'ять ліквідаторів аварії прийшли близько чотирьохсот осіб.

Міський голова Андрій Білоусов оголосив хвилину мовчання в пам'ять про загиблих. У своєму виступі він зазначив, що в ліквідації наслідків аварії взяли участь близько трьох тисяч дніпродзержинців, багато з них завчасно пішли з життя через хвороби, спричинені радіацією. Міський голова подякував ліквідаторам за їх подвиг та побажав, щоб ні в Україні, ні за її межами більше ніколи не відбувалося таких трагедій.

«Аварія в Чорнобилі – найстрашніша техногенна катастрофа в історії людства. І якби на боротьбу з ядерною стихією з перших хвилин не піднялися ліквідатори, невідомо, які наслідки були б для всього світу. Тому сьогодні ми низько схиляємо голови перед тими, хто врятував нашу планету. Я обіцяю, що для міської влади вирішення проблем чорнобильців завжди буде пріоритетом, адже ми зобов'язані допомогти тим, хто своїм здоров'ям заплатив за наше майбутнє!» – зазначив Андрій Білоусов.

На закінчення мітингу міський голова та інші його учасники поклали квіти до пам'ятника героям-чорнобильцям.

На цьому урочисті заходи не закінчилися. Міський голова Андрій Білоусов висловив щиру подяку за проявлений героїзм і вручив нагрудний знак «За заслуги перед містом» III ступеня учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, голові громадської організації «Ветерани Чорнобиля» державного підприємства «38 відділ інженерно-технічних частин» Юрію Філіппову, відвідавши ветерана на дому.

А у Дніпропетровську зранку у Свято-Троїцькому соборі відслужили панахиду за жертвами Чорнобильської катастрофи. У 30-ті роковини аварії на атомній станції до святого місця прийшли близько півтисячі дніпропетровців. Ті, чиє життя аварія назавжди розділила на до і після, сьогодні згадують рідних і бойових братів, з якими разом пройшли крізь пекло радіації - усіх, кого вже немає поруч. Запалити свічку за вічний спокій душ загиблих від «мирного атому» прийшов і міський голова Борис Філатов. Очільник Дніпропетровська також взяв участі у покладанні квітів і вручив ще п’ятьом дніпропетровським ліквідаторам подяки.

Символічним маршем люди пройшли від Троїцької площі, по вул. Короленка, звідти по вул. Старокозацькій і до скверу Героїв.

Тут біля пам’ятника «Чорнобильський дзвін» провели покладання квітів.

Борис Філатов зазначив, що його обов’язок, як міського голови, створити в місті гідні умови та надати комплексну підтримку тим, хто віддав здоров’я у боротьбі з радіаційною загрозою.

Очільник міста на Дніпрі наголосив, що цьогоріч міська влада забезпечила суттєве збільшення матеріальної допомоги чорнобильцям. Борис Філатов додав також, що протягом наступного року ці виплати зростатимуть.

«Міська рада прийняла в бюджеті комплексну програму допомоги ліквідаторам на Чорнобильській АЕС. Загальнодержавний закон про їх соціальний захист не працює як треба. Тому основні виплати лягли на місцевий бюджет. Ми збільшили їх до 7,4 млн грн. Тобто передбачена матеріальна допомога на оздоровлення, підтримку вдовам і вдівцям померлих, передбачені виплати інвалідам. Це борг міста перед нашими героями», - сказав Борис Філатов.

Зазначимо, що нині у Дніпропетровську живуть більше 7 тисяч людей, які мають відношення до ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...
Почитав тут молодих революціонерів. З кількома навіть поспілкувався особисто по телефону. Суцільний занепад духу. «Всьо пропало! Та що би я та ще раз, та воювать пішов?! Та ні в жисть! В революц...